Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie 30.06.2024 r.

 •  

XIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś XIII niedziela zwykła i zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 2. We wtorek święto Matki Bożej Tuchowskiej. Patronki naszej diecezji. Rozpoczyna się tygodniowy odpust w Tuchowie.
 3. . We środę o godz. 1620 wspólny różaniec i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., a ponadto we środę i czwartek  od godz. 1600 .
 5.  We czwartek po Mszy św. nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne, a po nim do godz. 2400 – jak zwykle- będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Jest to czas na adorację w ciszy. Będzie też okazja do spowiedzi św. Każdy może przyjść na ile chce. Niech nasza liczna obecność będzie na chwałę Pana Boga, dla zbawienia dusz i wyproszenia potrzebnych łask.
 6. W I Piątek Komunią św. wynagradzamy Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i bliźnich. Ofiara zbierana w tym dniu jest przeznaczona na misje. Msza św. rano o godz. 700, wyjazd ks. do chorych od godz. 830. Jak zwykle o 1500 Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później adoracja w ciszy i możliwość spowiedzi św. do Mszy św. o godz. 1700.
 7. W sobotę nabożeństwo wynagradzające z modlitwą o pokój po Mszy św.
 8. W przyszłą niedzielę o 1020 tradycyjnie już – wspólny Różaniec. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

9. Bóg zapłać 7 rodzinom za ofiary na ołtarz św. Józefa. Serdecznie również dziękuję pewnej rodzinie za wykoszenie trawy wokół cmentarza i parkingów .. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszego kościoła. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.

10. „Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 r. Eucharystią o godz. 6.30, sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało Mszę św. z Tarnowa, a w dniu wejścia z Częstochowy o godz. 17.00 oraz przekazywało relacje z pielgrzymki. Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone w naszej parafii przez czerwiec i lipiec, a w sierpniu w parafii w Szymbarku. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronie internetowej http://pielgrzymkatarnowska.pl

         Szczęść Boże!