Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie  09.06.2024 r.

 •  

X Niedziela Zwykła

Komunikat w związku z 25. rocznicą kanonizacji bł. Kingi

Drodzy Diecezjanie!

„Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości” – słowa te skierował do nas św. Jan Paweł II w Starym Sączu podczas kanonizacji bł. Kingi w dniu 16 czerwca 1999 roku. Odczytując w duchu wiary to przesłanie sprzed 25 lat, odkrywamy jego aktualność w realiach życia współczesnego Kościoła. Nasza osobista świętość ma moc budowania Kościoła „na wzór Chrystusa” i inspirowania innych do podążania podobną drogą.

         Jako wspólnota diecezjalna pragniemy odnowić w sobie głębokie pragnienie świętości poprzez świętowanie w Starym Sączu w dniu 16 czerwca br. 25-lecia kanonizacji bł. Kingi oraz przeżywanie Diecezjalnego Święta Rodziny. Mszy Świętej o godz. 11.00, transmitowanej przez diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, przewodniczył będzie świadek świętości Jana Pawła II, kardynał Stanisław Dziwisz. Zapraszam do licznego udziału w tej dziękczynnej Eucharystii na starosądeckich błoniach. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności za dar kanonizacji Matki Kingi oraz pamięci o św. Janie Pawle II, którego nauczanie pragniemy stale podejmować. Wprowadzeniem do świętowania jubileuszu kanonizacji będzie Oratorium o Świętej Kindze, które zostanie wykonane w sobotę wieczorem o godz. 19.00 przy Ołtarzu Papieskim. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru będzie Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

Zapraszam Was serdecznie, drodzy Diecezjanie, do udziału całymi rodzinami w tych wydarzeniach. Szczegółowy program uroczystości jubileuszowych jest podany na stronach internetowych mediów diecezjalnych.

Święta Kingo i Święty Janie Pawle II – módlcie się za nami!

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Ogłoszenia parafialne

 1. Przeżywamy 10 niedzielę zwykłą. Po Mszy św. ofiarami do puszki wesprzyjmy UPJPII i KUL. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic różańcowych. 
 2. Uczcijmy Najświętsze Serce Pana Jezusa uczestnicząc we Mszach św. i nabożeństwach czerwcowych odprawianych po Mszach popołudniowych we środę, czwartek i piątek, a w pozostałe dni – rano. W niedzielę o godz. 1030.
 3. We środę o 1530 egzamin przed bierzmowaniem. Wieczorem nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  Po Mszy św. spotkanie lektorów.
 4.  We czwartek po Mszy św.  Nabożeństwo Fatimskie połączone z Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej proszę na spotkanie Radę Parafialną.
 6. W sobotę wypada 12 rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez Biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu. W tym dniu o godz.1000  spotkanie DSM. Najbliższa sobota jest III sobotą miesiąca, zapraszam tradycyjnie na modlitwę przebłagalno-wynagradzającą. Początek o godz. 1800, a o godz. 2000 Msza św. 
 7. W przyszłą niedzielę (III. niedziela miesiąca) modlimy się szczególnej za parafię i dobroczyńców. Składka jest przeznaczona na prace renowacyjne. Trwają remonty.  Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie i złożone w tym tygodniu ofiary. Równie serdeczną wdzięczność wyrażam 2 osobom za ofiary indywidualne.
 8. Bóg zapłać rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie kościoła parafialnego. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 9. Tradycyjnie już, na progu lata – tym razem w piątek 28 czerwca (za 2 tygodnie) – po Mszy św. o 1700 w naszej parafii będzie procesja na cmentarz z modlitwą za naszych bliskich zmarłych. Bardzo proszę o uporządkowanie grobów, a także pozostałej części cmentarza.
 10. Każdy w sumieniu zapewne zadaje sobie pytanie, jak przeżył zakończoną w czwartek Oktawę Bożego Ciała. Radością i nadzieją napełniało wiara i zaangażowanie tych, którzy brali udział we Mszach św. i procesjach; dzieci z rodzicami, młodzież, i dorośli. Ta zewnętrzna oprawa liturgii podejmowana ze szczerego serca, ma wartość w oczach Pana Boga i jest pięknym świadectwem dla innych. Niech Pan Bóg będzie w Was uwielbiony i niech Was błogosławi.  Bóg zapłać osobom, które tak pięknie poczuwając się do odpowiedzialności , zatroszczyły się, by sprzątać kwiaty po procesjach wokół kościoła.

Najświętsze Serce Jezusa, uczyń serca nasze według Serca Twego!