Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie  02.06.2024 r.  IX Niedziela Zwykła

 •  

 1. Przeżywamy Oktawę Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
 2. Procesje w oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy Świętej po południu o 1700 a w sobotę rano o 700.. Niech nasza obecność na Mszach św., spowiedź i Komunia św. będą wyrazem naszej wiary i miłości do Pana Boga.
 3. W tym tygodniu przypada  pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
 4. Spowiedź przed pierwszym piątkiem: we środę i czwartek -od 1600, w piątek rano od 630 i po południu od 1530.Ponadto codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
 5. We środę za tydzień (12 czerwca) na godz. 1530 uczniów z klasy VII na spotkanie podsumowujące teoretyczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele. Obecność z rodzicem lub opiekunem obowiązkowa. Po Mszy św. zapraszam chłopców  chcących służyć przy ołtarzu, przede wszystkim chłopców z klas II i III, ale też i mających 6, 7 lat oraz starszych. Drodzy rodzice zachęćcie i pomóżcie waszym synom w podjęciu tego zaszczytnego zadania. 
 6. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, o godzinie 1700 procesja, tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków  z ziół i kwiatów. Od wieczornej Mszy św. do godz. 2400 – jak miesiąctemu- będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Jest to czas na Adorację w ciszy. Każdy może przyjść na ile chce, niemniej konieczne jest, aby była zapewniona obecność przynajmniej dwóch osób cały czas. Dlatego w przedsionku, na parapecie, jest lista. Proszę, aby osoby chętne wpisały się na godzinę takiego dyżuru. Cieszę się bardzo że w minionym miesiącu tak licznie braliście udział. Niech i tym razem będzie to na chwałę Pana Boga, dla zbawienia dusz i wyproszenia potrzebnych łask
 7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Wyjazd księdza do chorych od 830. O 1500 Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, a po nim możliwość adoracji Pana Jezusa w ciszy i czas na spowiedź św. Po Mszy Świętej wieczornej i procesji odmówimy Akt wynagrodzenia, za co można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 1000 spotkanie DSM.
 9. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Niech Pan Bóg będzie uwielbiony we wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie Uroczystości Bożego Ciała. Wyrazić pragnę wdzięczność każdemu, kto z miłością do Pana Jezusa pobożną obecnością, modlitwą zaangażowaniem współtworzył i współtworzy wspólnotę modlitwy. Bóg zapłać Rodzinom, które przygotowały ołtarze, DSM, lektorom, ministrantom, dzieciom pierwszokomunijnym,  dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty, OSP, Panu Organiście, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i Grupy Aktywnych w Bystrej. Bóg zapłać rodzinom przygotowującym ołtarze za złożone ofiary: Msze św. dziękczynne z prośbą o błogosławieństwo w życiu i w pracy  będą odprawione: od przygotowujących I ołtarz- jutro (3.06) o 1700, od przygotowujących II ołtarz- We wtorek (4.06) o 1700, od przygotowujących III ołtarz- 9. czerwca (niedziela) o 700, oraz od przygotowujących IV ołtarz- 16. czerwca (niedziela) o godz. 700.
 11. Bóg zapłać wszystkim składającym ofiarę ze swojej pracy na potrzeby parafii. Trzem rodzinom dziękuję za indywidualne ofiary. Bóg zapłać za dzisiaj złożone ofiary przeznaczone na potrzeby diecezji.
 12. Bóg zapłać tym osobom, które podjęły się sprzątania kwiatów po procesjach w minione dni. Innych również zachęcam i zapraszam by chwilę zostać i uporządkować plac wokół kościoła i kościół po procesjach.
 13. Dziękuję Rodzinom, które  wczoraj sprzątały kościół.  Bóg zapłać za pracę i ofiarę na koszty utrzymania naszej świątyni parafialnej. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 14. Komunikat wydziału Katechetycznego.„V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, a chodzą do szkoły poza parafią o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Barbarę Gorący i Janinę Woźniak . Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…