Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.2024 r.

 •  

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem sosnowieckim biskupa Artura Ważnego, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej. Wyrażamy głęboką radość z tego faktu i składamy biskupowi Arturowi serdeczne gratulacje. Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w Jego intencji, aby mógł jak najowocniej służyć Kościołowi i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim nowe obowiązki i wyzwania, trafnie odczytując współczesne znaki czasu. Proszę o szczególną modlitwę w intencji biskupa Artura w dniu jego ingresu do katedry w Sosnowcu, który będzie miał miejsce w sobotę 22 czerwca br.

         Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, obficie błogosławi biskupowi Arturowi na drogę pełnienia nowych obowiązków, zaś orędownictwo Bożej Rodzicielki oraz świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej, niech wyjednuje potrzebne łaski.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Tarnów, 29 kwietnia 2024 r.

 1. Przeżywamy 6 Niedzielę Wielkanocną. Jest to pierwsza niedziela maja – adoracyjna.
 2. Zapraszam na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1700, a bezpośrednio po – Msza św.,   w sobotę  – o godz. 700 Msza św. i nabożeństwo.
 3. We wtorek o godzi 1130 w naszym kościele będzie Msza św. o błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego dla Samorządowców z naszej Gminy rozpoczynających nową kadencję. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. We środę Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona naszej diecezji.
 5. W poniedziałek i piątek zapraszam dzieci z klasy III z rodzicami  na spotkania przygotowujące do I Spowiedzi i Komunii św.
 6. We wtorek dzieci z klasy 4 na spotkanie przed rocznicą I Komunii św.
 7.  We środę po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów.
 8. Młodzież klasy 7 zapraszam we czwartek na nabożeństwo i Mszę św.
 9. W sobotę na  godzinę 1000 zapraszamy na spotkanie DSM.
 10. W przyszłą niedzielę, po porannej Mszy Świętej, zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszy św. o godz.1100 rocznica I Komunii św. dzieci z klasy czwartej. Zachęcam do spowiedzi  nie tylko dzieci, ale i całe rodziny. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św..
 11. W następny poniedziałek 13-go maja o godz. 1700 w naszej parafii będziemy podejmować Ks. Biskupa.  Rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich będzie połączone z poświęceniem ołtarza Matki Bożej.. Zapraszam wszystkich.
 12. Chcę wyrazić wdzięczność za wykoszenie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać  pięciu rodzinom za indywidualne ofiary na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać również wszystkim ofiarodawcom za ofiary składane w I piątek (3 maja)  na potrzeby parafii, jak i dzisiaj.
 13. Dziękuje rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 14. W minionym tygodniu została odwołana do wieczności z naszej parafii śp. Franciszka Poznańska. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu.