Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2024 r.

 •  

  V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkanocną.
 2. We wtorek święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
 3. We środę rozpoczyna się miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe będą o godz. 1700, a następnie Msza św.,  w sobotę o 700 Msza św. a po niej  nabożeństwo majowe. W  niedzielę o 1030.
 4.  W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Dorosłych, młodzież i dzieci zachęcam do spowiedzi świętej. Spowiedź przed I piątkiem we środę i czwartek od 1600. wyjazd księdza do chorych we czwartek od 800. Ponadto we czwartek od Mszy św. do godz. 2400 będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Jest to czas na Adorację w ciszy. Każdy może przyjść na choćby na chwilę. Jest to wielka szansa i potrzeba naszych czasów. Cieszy fakt, że ta propozycja kilkukrotnie wychodziła  z Waszej strony – ze strony parafian. Niech będzie to na chwałę Pana Boga, dla zbawienia dusz i wyproszenia potrzebnych łask.
 5. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w niedzielę. Nabożeństwo majowe o 1030.
 6. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. W sobotę wypada również wspomnienie św. Floriana –  Strażakom życzymy opieki św. Patrona. Na Mszę Św. zapraszam młodzież bierzmowaną z kl. 8. Ks. Grzegorz odprawi Mszę św. zamówioną w Waszej intencji przez Waszych Rodziców. Przy tej okazji jeszcze raz chcę wyrazić wdzięczność za piękną postawę rodziców i młodzieży w czasie przygotowania. Bóg zapłać.
 7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na nasze WSD w Tarnowie. Równie serdeczną wdzięczność wyrażam Różom Różańcowym: Matki Bożej Fatimskiej , św. Maksymiliana, św. Moniki i św. Rity za ofiary przeznaczone  na sztandar.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę inwestycyjną w minioną niedzielę. W tym 9 rodzinom za indywidualne ofiary.
 8. Bóg zapłać Rodzinom, które sprzątały kościół.  Bóg zapłać za pracę i ofiarę  na utrzymanie świątyni. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 9. Ogłoszenie społeczne:   W związku z obecnie trwającym remontem drogi gminnej Bystra – Mszanka, w wyniku którego dolny parking poniżej kościoła został tymczasowo wykorzystany do składowania materiałów, prosi się o cierpliwość i wyrozumiałość. Po zakończeniu prac, parking zostanie utwardzony i poprawiony, co – podobnie jak i remont drogi – będzie z korzyścią dla mieszkańców. Dziękujemy za zrozumienie. Podpisał: Sołtys wsi Piotr Ostrowski.
 10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. Marii Wójcik. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…