Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie  21.04.2024 r.

 •  

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza. Modlimy się za powołanych, rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.
 2. Msze Święte w ciągu tygodnia w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę o godz. 700, ponadto we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 630, a we środę i piątek o godz. 1700.
 3. W poniedziałek w Zagórzanach o godz. 1530 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Niech będzie to dla nas wszystkich zachęta do modlitwy o dary Ducha Świętego.
 4. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Św. Wojciecha, głównego Patrona Polski.
 5. We środę o godz. 1620 wspólny różaniec, a następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów.
 6.  W Piątek o godz. 1640 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszam.
 7.  W przyszłą niedzielę składka na nasze WSD w  Tarnowie.
 8.  W sobotę o godz. 1000 spotkanie DSM. W minioną środę do parafialnej grupy DSM została uroczyście przyjęta Emilia.  Gratulujemy rodzicom i życzymy opieki Matki Bożej.
 9. Bóg zapłać za ofiary dziś przeznaczone na prace remontowe w kościele. Serdeczna wdzięczność dla 6 rodzin za ofiary indywidualne złożone na remonty i jednej osobie za ofiarę na ogrzewanie.
 10. Bóg zapłać Rodzinom, które sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie świątyni. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 11. Głoszenie Wójta Gminy: Z uwagi na pojawiające się sygnały o nierzetelnych ofertach niektórych firm, Gmina Gorlice prosi o rozwagę i ostrożność w wyborze firm i wykonawców oferujących pomoc w przygotowaniu wniosku i otrzymaniu dotacji w ramach PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”. Zachęca się do konsultacji z doradcą w Urzędzie Gminy lub Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gosp. Wodnej w Krakowie, aby nie narażać się na straty.
 12.  W minionym tygodniu zostały odwołane do wieczności z naszej parafii śp. Małgorzata Gubała  i śp. Maria Wójcik. Pogrzeb śp. Marii będzie we wtorek, wprowadzenie o godz.12.30. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

Św. Józefie módl się za nami!