Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie  17. 03. 2024r.  V Niedziela Wielkiego Postu

 •  

 1. Dziś piąta Niedziela Wielkiego Postu. Przeżywamy Misje Parafialne.
 2. Msze Święte według programu Misji:
 3. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny.  Msze św. o godz. 700 i o godz. 1700 Suma Odpustowa. Proszę o przygotowanie baldachimu i feretronów na procesję. Zapraszam dzieci do asysty. Od godz. 900, udamy się z Panem Jezusem do chorych.
 4. We środę o 1700 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów.
 5. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1630, oraz  o 1900, anastępnie Msza św.  Po Mszy św. o 1700 zapraszam rodziców uczniów klasy VIII, by omówić sprawy przygotowania Grobu i Pańskiego i Ciemnicy.
 6. W sobotę o godz. 900  zbiórka DSM.
 7. Przyszła niedziela, to Niedziela Męki Pańskiej  (Palmowa).  Poświęcenie palm przed Mszą Świętą o 900 i 1100.  Gorzkie Żale o godz. 1030. Po Mszach św. będą do puszek zbierane ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 8.  Na cmentarzu został już ustawiony Krzyż Misyjny, tak bardzo potrzebny w tym miejscu. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy pracą i ofiarą włączyli się w to dzieło. Ufam , że ten krzyż ze znamiennymi słowami: WIERZĘ W ŻYCIE WIECZNE  będzie umacniał nas w wierności Panu Bogu.
 9. Bóg zapłać za ofiary  na ogrzewanie i ubezpieczenie złożone w tym tygodniu.
 10. Bóg zapłać Rodzinom, które sprzątały kościół.  Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie kościoła parafialnego. I z góry dziękuję za posprzątanie kościoła jutro, na Uroczystość Odpustową. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 11. Dziękuję 2 rodzinom za indywidualne ofiary na potrzeby parafii i jednej za dar na kwiaty do Matki Bożej.. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli dziś ofiary na prace i remonty  oraz każdemu kto poczuwa się do odpowiedzialności i wspiera parafię
 12. Polecam  nowy numer parafialnej gazety Nasze wędrowanie ze św. Józefem.
 13. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z naszej wspólnoty do wieczności śp. Władysławę Korzec. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

Szczęść Boże na katolickie przeżywanie tygodnia!