Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie 25.02.2024 r.   

 •  

II Niedziela Wielkiego Postu,Ad Gentes

 1. Przeżywamy dziś II niedzielę Wielkiego Postu. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes (tzn. „do narodów, które jeszcze nie znają Ewangelii”).
 2. Dzisiejsza składka (inwestycyjna) przeznaczona jest na prace i remonty w parafii. Chcę podziękować za wielką hojność sporej części parafian, a także wielu spoza parafii, którzy ze swojej pracy, trudu składają dar i wspierają naszą parafię. Bóg zapłać.
 3. Gorzkie żale o 1030. Msze Święte w poniedziałek, wtorek i sobotę – o godz. 700.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów.
 5. We czwartek przed I piątkiem na Mszę Świętą zapraszamy młodzież klas VII i VIII z rodzicami na nabożeństwo przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania.
 6. W Pierwszy Piątek Msza św. o godz. 700. Do chorych z posługą udam się od 830. O godz. 1500 Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, a po nim możliwość Adoracji Pana Jezusa w ciszy do Drogi Krzyżowej o 1630 i czas na spowiedź św. Szczególnie zapraszam dzieci z klasy trzeciej z rodzicami na Drogę Krzyżową o godz. 1630 . Również o godz. 1900Droga Krzyżowa , następnie Msza Święta.
 7. Spowiedź przed Pierwszym Piątkiem: we środę od 1600 – dzieci, we czwartek od 1600 – młodzież; w piątek od 1530 – starsi.
 8. I Sobota miesiąca. Wszystkich zapraszamy po Mszy św. na nabożeństwo wynagradzające, które jest tak ważne w walce o pokój na świecie i zbawienie dusz.
 9. Przyszła niedziela, jest pierwszą niedzielą miesiąca –  adoracyjną.  Gorzkie Żale o 1030,potem Msza Święta.
 10. Bóg zapłać Rodzinom, które sprzątały kościół.  Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie kościoła parafialnego. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 11. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na potrzeby parafii.
 12. Bóg zapłać Rodzinom, które złożyły ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła. Pełna lista w gablocie.
 13. Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Bystrej ogłasza zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2024/2025. Zainteresowani rodzice mogą pobrać stosowne dokumenty u Dyrektora Przedszkola lub ze strony internetowej. Składanie dokumentów w terminie 4 do 20 marca 2024 w godz. od 630 do 1500. Pani Dyrektor przypomina, że dla dzieci z rocznika 2018 przedszkole jest obowiązkowe.
 14. Sołtys Wsi Bystra, informuje, że codziennie w godzinach popołudniowych zaprasza do odebrania worków na śmieci przez osoby, które ich nie otrzymały od firmy EMPOL.
 15. Ochotnicza Straż Pożarna w Bystrej zawiadamia, że dn. 03.03.2024 o godz. 1400 w Wiejskim Domu Ludowym odbędzie się zebranie sprawozdawcze za rok 2023. Obecność wszystkich członków i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej obowiązkowa.

SZCZĘŚĆ BOŻE!