Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

 •  

04.02.2024 r.   V Niedziela Zwykła

 1. Dziś I niedziela miesiąca i druga czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Po Mszy św. zatrzymamy się, by trwać kilka chwil przed Najświętszym Sakramentem.
 2. Msze Święte w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę – o godz. 700, a we środę i piątek – o godz. 1700. W poniedziałek błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty.
 3. We środę, o 1620 różaniec i zwyczajnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zbiórka ministrantów
 4. W piątek po Mszy św. zbiórka lektorów.
 5. W sobotę o godz. 1000 Msza św. w intencji dzieci i młodzieży zaangażowanych w parafii i ich rodzin.
 6.  W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. I jest to Światowy Dzień Chorego. Na Mszę św. na godzinę 1100 zapraszamy szczególnie osoby w podeszłym wieku. Będzie udzielany sakrament Namaszczenia Chorych. Proszę, aby rodziny i sąsiedzi zatroszczyli się, by starszych, chorych przywieźć do  Kościoła.
 7. W przyszłą niedzielę również zmiana tajemnic różańcowych i ostatnie nabożeństwo czterdziestogodzinne.
 8. Serdeczne podziękowania chcę złożyć p. Leszkowi Śliwie za wieloletnią posługę grabarza, którą z wielkim oddaniem i solidnością wypełniał w naszej parafii. W związku z rezygnacją pana Leszka, od 1 lutego b.r. obowiązki opieki nad cmentarzem objęła firma p. Jerzego Grybosia ze Stróż. Przedsiębiorstwo to świadczy też pełny zakres usług pogrzebowych i kamieniarskich. Dziękując panu Grybosiowi za podjęcie się tego obowiązku, życzę Bożego błogosławieństwa.
 9. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie świątyni. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 10. Dziękuję 3 rodzinom za ofiary indywidualne na potrzeby parafii, oraz wszystkim składającym dar na ogrzewanie i ubezpieczenie…
 11. Niech Pan Bóg wynagrodzi każdej osobie i rodzinie, które modlitwą, ofiarą i życzliwością wspierają naszą parafię.
 12. Jest Nowy Promyczek Dobra, Mały promyczek dla młodszych dzieci, Cena tylko 10 zł.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty została odwołana do wieczności: śp. Julia Białas. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…