Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 •  

28.01.2024 r.  IV Niedziela Zwykła

 1. Dziś rozpoczyna nabożeństwo czterdziestogodzinne. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najśw. Sakramentu.
 2. W poniedziałek rocznica Poświecenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. Modlimy się za księży biskupów i naszą diecezję.
 3. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 16.20. Po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca- modlimy się o święte powołania do kapłaństwa i zakonu. Na Mszę Świętą zapraszam młodzież klas VII i VIII na nabożeństwo i spotkanie przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. proszę rodziców uczniów klasy II i VIII o zdemontowanie szopki i choinek.
 5. W piątek – święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Jest to też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte o 700, 1500 i 1700. W czasie Mszy św. poświęcenie Gromnic. Składka przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji, a ofiarą do puszek można będzie wesprzeć misje.  Są do nabycia gromnice, cena 15 zł. Jest to też pierwszy piątek miesiąca. Do chorych z posługą udam się od 830. Po Mszy św. o godz. 1500 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, a po nim możliwość adoracji Pana Jezusa w ciszy do Mszy św. i czas na spowiedź św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
 6. Spowiedź przed pierwszym piątkiem: środa od 1600 – dzieci; czwartek od 1600 młodzież; piątek jak i codziennie w dni powszednie przed Mszami św.
 7. Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. Przyszła niedziela jest I-szą niedzielą miesiąca – adoracyjną i drugą niedzielą nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Po Mszy św. o godz. 900– tak jak i dziś-po krótkiej adoracji  zostanie wystawiony Pan Jezus w Najśw. Sakramencie i będzie możliwość modlitwy w ciszy, o godz. 1030 rozpocznie się wspólna  modlitwa wynagradzająca do godz. 1100.
 9. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie naszej świątyni.
 10. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie świątyni. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 11. Jak zapewne zauważyliśmy, zostały wymienione wszystkie kratki na drodze gminnej przed kościołem. To zasługa p. Sołtysa wsi Bystra i p. Wójta gminy Gorlice. Bóg zapłać.
 12. Bóg zapłać 4 rodzinom za indywidualne ofiary na ogrzewanie i inwestycje. Dziękuję każdemu, kto modlitwą, ofiarą i życzliwością wspiera naszą parafię. Niech Dobry Pan Bóg wynagrodzi.
 13. Caritas Diecezji Tarnowskiej prosi o przekazanie 1,5% na cele charytatywne, szczegóły w gablocie.
 14. Są jeszcze miejsca na wyjazd na Misterium Męki Pańskiej u Księży Salezjanów w Krakowie w dniu 18 lutego. Zapisy u p. Ewy Prorok i p. Barbary Korona.
 15. Rozpoczynający się miesiąc luty jest poświęcony modlitwom za konających. Cennym będzie podjęcie tej intencji prosząc za tych, którzy teraz odchodzą z tego świata i o łaski potrzebne dla siebie i bliskich na godzinę konania, aby Bóg w Miłosierdziu swoim udzielił  nam przebaczenia grzechów.