Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  •  

   III Niedziela Zwykła      21.01.2024 r   

.

1.Dziś Niedziela Biblijna. To wezwanie i szansa na większe umiłowanie Słowa Bożego, które jest dla nas dostępne przede wszystkim w podwójny i nierozerwalny sposób: to co nazywamy Pismem świętym i to Słowo Wcielone – obecne w Najświętszym Sakramencie.

2. Również dziś – Dzień Babci a jutro Dzień Dziadka. Wzajemną miłość najpiękniej i najowocniej okażemy przez modlitwę za siebie nawzajem.

3. We czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Jest to też 10 rocznica święceń biskupich ks. bpa Stanisława Salaterskiego. Otoczmy modlitwą ks. Biskupa.

4. W piątek po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów oraz spotkanie Grupy Biblijnej, na które wszystkich serdecznie zapraszam..

5. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszej świątyni.  Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.

6. Bóg zapłać  za dzisiejsze ofiary przeznaczone na remonty i prace, które są realizowane i które nas czekają. A także każdemu, kto modlitwą, ofiarą i życzliwością wspiera naszą parafię. Bóg zapłać 5 rodzinom za indywidualne ofiary.

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie.

8. Organizowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej u Sercanów w Stadnikach koło Krakowa w dniu 18 lutego (niedziela).  Autobus będzie pod kościołem o godz. 1245. Wyjazd dla osób, które ukończyły 15 rok życia. Koszt wyjazdu: opłata za misterium- 35 zł. Autobus i ubezpieczenie-65 zł.  Zapisy do końca stycznia (lub wolnych miejsc) u Pań: Ewy Prorok lub Barbary Korona.

SZCZĘŚĆ BOŻE!