Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 •  

II Niedziela Zwykła   14.01.2024 r.

 1. Msze Święte w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę – o godz. 700, a we środę i piątek – wieczorem, o 1700.
 2. We środę przed Mszą św. różaniec wspólny oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. We czwartek. rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. W piątek – 19 dzień miesiąca po Mszy św. nowenna do św. Józefa- Patrona naszej Parafii i modlitwa za rodziny. Po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów.
 5. W sobotę o godz. 1800 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie– modlitwa wynagradzająca i błagalna o miłosierdzie dla Ojczyzny i naszych rodzin – zakończona Mszą św. o godz. 20.00. Zapraszam.
 6. W przyszłą niedzielę- Dzień Babci. Modlitwą najlepiej okażemy prawdziwą miłość i wdzięczność.
 7. Dziś ostatni dzień kolędy. Tradycja Wizyty Duszpasterskiej zwanej Kolędą powstała w Kościele z wiary w moc błogosławieństwa i modlitwy kapłana z wiernymi w miejscach tak ważnych jak domy, w których żyją.  W tym roku była to szczególna modlitwa o odnowienie łask Chrztu św. i naszej wierności przyrzeczeniom chrzcielnym. Chwała niech będzie Panu Bogu!  Bóg zapłać wszystkim parafianom, z którymi dane było przeżyć piękne spotkania w atmosferze wiary i życzliwości. Wielu podejmowało sprawy wiary, życia rodzinnego, osobistego. W intencjach tych spraw podejmowanych przez Was i w intencji Was samych jest Msza św. dziś  oraz w niedzielę 21 styczna o godz. 7.00.  Bóg zapłać również za złożone ofiary.
 8. Bóg zapłać każdemu, kto okazuje odpowiedzialność i troskę o naszą parafię. Szczególnie za  ofiary dzisiaj składane, w ramach składki  na ogrzewanie i ubezpieczenie.
 9. Dziękuję sprzątającym wczoraj kościół.. Bóg zapłać za pracę i ofiarę. na utrzymanie świątyni. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 10. Jest nowy Promyczek Dobra.
 11. W przyszłą niedzielę, tj. 21 stycznia Gminny Ośrodek Kultury w Bystrej serdecznie zaprasza na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży z Bystrej. Rozpoczęcie o godzinie 15.00. Dziś po Mszach św. o 700 i 1100 „kolędowanie misyjne” – spektakl przygotowany przez dzieci i młodzież z naszej parafii pod kierownictwem i dzięki staraniom Pani Ewy Żurowskiej i z wielkim zaangażowaniu rodziców. Bóg zapłać wszystkim za włożony trud. Bóg zapłać również za ofiary, które można będzie złożyć po misterium. Przeznaczone są na pomoc dla dzieci w krajach misyjnych.
 12.  ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:  Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Marcin Grzegorz Tokarz, zam. w Bystrej  z Małgorzatą Karoliną Kulka, zam. w Ropie. Zapowiedź I. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w Kancelarii Parafialnej.

Niech Pan Bóg Was Błogosławi!