Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 •  

Niedziela Chrztu Pańskiego  07.01.2024r.

 1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Dziękujemy Bogu za łaskę Chrztu św.. Dziś kończy się liturgiczny okresu Bożego Narodzenia. Jednak tradycyjnie wystrój pozostaje do 2 lutego.
 2. Msze Święte w ciągu tygodnia: poniedziałek, wtorek, czwartek i sobota – 700, a we środę i piątek – wieczorem, o 1700.  We środę o godz. 1620 wspólny różaniec i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek –  o 1640 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.
 3. Dziękuję Rodzinom, które w piątek sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie świątyni.  Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 4.  Bóg zapłać Panu Józefowi Rolce za utwardzenie placu nad cmentarzem i odśnieżanie parkingów i Panu Rafałowi Krupie za regularne odśnieżanie wokół kościoła.
 5. Bóg zapłać każdemu, kto modlitwą, życzliwością i ofiarą, wyraża swoją odpowiedzialność za naszą Parafię. Bóg zapłać za ofiary na tacę, w piątek na misje. a także te indywidualne ( 4 rodziny).
 6. Zbliża się czas ubezpieczenia kościoła, a także opłat za ogrzewanie kościoła. Tradycyjnie ta składka na ogrzewanie i ubezpieczenie jest imienna. Zatem zwracam się z prośbą do wszystkich Parafian, aby w duchu solidarności każda rodzina złożyła jednorazowo ofiarę na ten cel w kwocie 150 zł. (podpisując kopertę lub przelew imieniem, nazwiskiem i numerem domu) Wszyscy Ofiarodawcy będą wyczytywani. Jest to jedna, jedyna zbiórka w roku, przeprowadzana w taki sposób. Prosimy, by każda rodzina w miarę możliwości odpowiedziała na ten apel. Składka gospodarcza w tym miesiącu (w przyszłą niedzielę) jest przeznaczona również na ten cel. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.
 7. Spotkanie kolędników misyjnych w przyszłą sobotę o godzinie 1000. A misterium Bożonarodzeniowo – misyjne będzie wystawiane po Mszach św. o 700 i 1100 w niedzielę 14 stycznia. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 700 ( po tym misterium).
 8. 25 stycznia ( tj w czwartek), od 800 -1100 w Domu Ludowym w Bystrej będzie pobierana składka za ubezpieczenie rolne obowiązkowe oraz dobrowolne PZU.
 9. Program wizyty duszpasterskiej
 Podlesie II i III (Od P. Ryba Jan do P. Karpiński Mieczysław)7.01 niedzielaOd godz. 14.00
 Podlesie I (od P. Pic do P. Bednarz)8.01 poniedziałekOd godz. 15.00
 Domy od skrzyżowania z drogą Koło Piechoty w kierunku Bieśnika (od P. Zych do P. Zygoń)9.01 wtorekOd godz. 15.00
 Domy przy drodze Koło Piechoty w kierunku Kościoła(Od P. Polańskich do P. Gryzik)10.01  ŚrodaOd godz. 15.00
 Domy koło drogi z Bieśnika (od P. Szuba do P. Mołda)11.01 czwartekOd godz. 15.00
 Koło drogi z Bieśnika, po stronie Kościoła (od P. Migacz do P. Korzec)12.01 piątekOd godz. 15.00
 Domy za plebanią do Szkoły (od P. Krupa do P. Łukaszyk)13.01 sobotaOd godz. 9.00
Domy od Kapliczki w kierunku Granic (od P. Fabisz do P. Szymczyk) oraz Rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie
 Domy nad cmentarzem (Od P. Krajewski do P. Niemaszyk)14.01 niedzielaOd godz. 14.00

.

 1. Msza św. w intencjach podejmowanych przez Was w czasie wizyty duszpasterskiej będzie w przyszłą niedzielę o godz.700 .

SZCZĘŚĆ BOŻE!