Przejdź do treści

OGŁOSZENIA 31.12.2023 r.

 •  

Niedziela Świętej Rodziny Jezusa i Maryi i Józefa

 1. Dziś Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa oraz ostatni dzień roku Pańskiego 2023. Po Mszach św. krótka adoracja dziękczynno-przebłagalna. Ponadto od godz. 2200  zapraszam na adorację w ciszy, będzie wystawiony Pana Jezus w Najświętszym Sakramencie. A o 2300 Msza św. z błogosławieństwem na Nowy Rok. 
 2. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i pierwszy dzień nowego roku. Po Mszy św. uklękniemy przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie, by przez ręce Niepokalanej Matki Boga zawierzyć Panu Bogu swoje życie na nadchodzący rok..
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.  Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.
 4. We czwartek Msza św. rano, modlimy się za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 5. W I piątek Msze św. o godz. 700 i 1700 . Po wieczornej Mszy św. zbiórka Kolędników Misyjnych.
 6. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszach poświęcenie złota, kadzidła i kredy. To Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Po Mszach św. dzieci i młodzież z naszej parafii  przedstawią scenkę misyjną w ramach tzw. Kolędy misyjnej. Po inscenizacji będzie możliwość wesprzeć misje ofiarą do puszek. Składka w tym dniu przeznaczona na cele misyjne,.
 7. Przyszła niedziela jest Niedzielą Chrztu Pańskiego.
 8. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszej świątyni.
 9. Na przyszły tydzień zapraszam 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na Trzech Króli i niedzielę. Sprzątanie w piątek po wieczornej Mszy św.
 10.  Bóg zapłać każdemu, kto modlitwą, ofiarą i życzliwością wspiera naszą parafię.  
 11.  Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Ryndak. Pogrzeb we czwartek,  wprowadzenie o godz. 1230.
 12.  Porządek wizyty duszpasterskiej:

Wtorek – piątek  od godz. 1500 , a w sobotę (Trzech Króli) – od godz. 1400

 REJON DZIEŃ
 Pasternik (od P. Woźniak do P. Mituś)02.01 2024  wtorek
 Domy przed Technikum (od P. Wiejaczka do P. Dusza)03.01 2024   środa
 Taborówka (od góry, od P. Janik do P. Gawlik)04.01 2024   czwartek
 Podlesie – Jelenia Góra (od P. Radzik do P. Załęskiej)05.01 2024  piątek
/Podlesie od Bieśnika (od P. Dusza do P. Smołkowicz)6.01 2024   sobota