Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 •  

IV Niedziela Adwentu  24.12.2023 r.

 1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu i jest to Wigilia Bożego Narodzenia. Od godziny 23.00 będzie możliwość adoracji w ciszy Pana Jezusa wystawionego w  Najświętszym Sakramencie, a o północy – Pasterka czyli Msza św. Narodzenia Pańskiego. Ofiarami na Pasterce wspieramy domy samotnej matki.
 2. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a  pojutrze  św. Szczepana, drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Jutrzejsza składka będzie przeznaczona na UPJPII w Krakowie i Tarnowie. Na sumie poświęcenie owsa.
 3. We środę rozpoczęcie kolędy. Ponadto, jak zwykle, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W sobotę o godz. 1000 próba przed kolędą misyjną.
 5. W niedzielę  wspomnienie św. Sylwestra, zakończenie Roku Pańskiego 2023.  Przed Mszą św. o godz. 1100 Adoracja dziękczynno – przebłagalna. Ponadto od godz. 2200  Zapraszam na Adorację w ciszy, będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. A o godz. 2300 Msza św. z błogosławieństwem na Nowy Rok.  To najlepszy sposób przeżycia tego wieczoru.
 6. Bóg zapłać Ks. Czesławowi za posługę przed, w czasie Świąt i za tę codzienną posługę. Bóg zapłać ministrantom, lektorom, dziewczynkom z DSM i grupie dzieci, a także młodzieży i dorosłym za wierne „dyżurowanie” na Roratach przez cały Adwent. Bóg zapłać Panu Organiście. Dziękuję rodzicom dzieci kl. II, rodzicom dzieci z kl. VII i wszystkim, którzy z tak wielkim poświęceniem zaangażowali się w przygotowanie szopki, choinek i udekorowanie kościoła. Nie wymieniam, by nikogo nie pominąć. Wyrazy wdzięczności w imieniu własnym i parafii składam Państwu Tokarzom za ofiarowanie –tradycyjnie już- choinek do kościoła i panom, którzy je przywieźli i zainstalowali. Bóg zapłać Paniom z Caritas za przygotowanie i przeprowadzenie Świątecznych odwiedzin osób starszych lub chorych. Wszystkim dobroczyńcom parafii i ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.
 7. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół na Święta. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na Nowy Rok.
 8. Pan Wójt Jan Przybylski zwrócił się z prośbą o przekazanie Wam Wszystkim, szczerych życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia.  Niniejszym, Wszystkim  Szanownym Mieszkańcom Gminy Gorlice, mam zaszczyt przekazać  życzenia owocnego przeżycia Tajemnicy Przyjścia na świat Zbawiciela, który pragnie umocnić więzi rodzinne, dodać sił do pokonywania codziennych zmagań i  trosk oraz obdarzyć prawdziwym pokojem. Oraz by nadchodzący Nowy Rok był czasem pokoju i realizacji tego, co służy prawdziwemu dobru w każdym wymiarze życia.Pod życzeniami podpisali się: Starosta Powiatu Gorlickiego,   Wójt Gminy Gorlice, Radni Gminy, Radni Powiatowi, Sołtys Wsi Bystra i Radni Gminnej Rady Seniorów.
 9. Porządek Kolędy  

   

  REJON                   Rok   2023/2024

  DZIEŃ

  WYJŚCIE

  1.       

  Granice od Gorlic (od P. Krzysztoń do P. Janowski)

  27.12. 2023

  środa

  Od godz. 9.00

  2.       

  Granice od Mszanki (Od P. Korzec do P. Mrozek)

  28.12

  czwartek

  Od godz. 9.00

  Bucze (od p. Sorota do Górski Janusz)

  3.       

  Domy pod Buczem (od P. Poznański Wiesław do P. Górski Mateusz)

  29.12

  Piątek

  Od godz. 9.00

  Prawa strona w kierunku  Bieśnika (od P. Konieczko do P. Orzechowskiego)

  4.       

  Domy za rzeką III (Od P. Tokarz Zofia i Jacek)

  30.12

  sobota

  Od godz. 9.00

  Domy za rzeką II

  Domy za rzeką I (do P. Fabisz)

Niech Dobry Pan Bóg błogosławi!