Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 •  

III Niedziela Adwentu  GAUDETE 17.12.2023r.

 1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu. Gaudete – Radujcie się!
 2. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 3. Roraty w poniedziałek, środę i piątek- wieczorem o godz. 1700, w pozostałe dni o godz. 700.. Nie zmarnujmy czasu łaski.
 4. W poniedziałek w naszej parafii spowiedź adwentowa. Kapłani z innych parafii będą w konfesjonałach od godz. 1430 do 1600 i od 1630 do 1700. Przypominam, że możliwość spowiedzi jest też codziennie w dni powszednie przed Mszą św.
 5. We czwartek – Adwentowy Dzień Chorych – z posługą sakramentalną udam się do chorych o godz.830. Proszę, aby rodziny i bliscy zrobili wszystko, by umożliwić spotkanie z kapłanem chorym i starszym, którzy już od miesięcy, a może lat, nie przystępowali do sakramentów świętych. Nieporozumieniem byłoby mówić o katolickim świętowaniu Bożego Narodzenia, bez przyjęcia Pana Jezusa w świętych sakramentach. Osoby starsze lub chore można zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.
 6. W niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. To ważny dzień –czas  ostatecznego przygotowania, czuwania przed Narodzeniem Chrystusa. Przeżyjmy w naszych rodzinach ten czas godnie, po chrześcijańsku. Msze św. jak w każdą niedzielę.  Od godziny 2300 będzie możliwość adoracji w ciszy Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie, a o północy – Pasterka czyli Msza św. Narodzenia Pańskiego.
 7. W przyszły poniedziałek  Uroczystość Bożego Narodzenia. Wizyta duszpasterska zwana kolędą, jeżeli Pan Bóg pozwoli, rozpocznie się we środę 27 grudnia.. Jest to wizyta duszpasterska, a więc celem jest spotkanie z parafianami i modlitwa w miejscu Waszego zamieszkania, błogosławieństwo oraz podzielenie się troską o to, co służy sprawom wiary i dobru naszej Parafii. Dlatego czasie wizyty powinni być w domu, o ile nie ma poważnych przeszkód, wszyscy domownicy.
 8. Dziękuję Rodzinom, które w minionym tygodniu we środę sprzątały kościół. Jak również tym rodzinom, które wczoraj sprzątały. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie Świątyni. Ośmielam się prosić by w poniedziałek po Mszy św. również kolka osób zgłosiło się z tej grupa aby po spowiedzi zadbać o posadzkę. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na Święta Narodzenia Pańskiego . Sprzątanie w sobotę po Roratach.
 9. W najbliższych tygodniach będą instalowane nowe ławki i ołtarz Matko Bożej. Bóg zapłać za ofiary, składane dzisiaj na tacę w ramach składki gospodarczej. Każdemu, kto modlitwą, życzliwością i materialnym darem składanym ze szczerego serca, dla Pana Boga, wspiera naszą Parafię, niech Dobry Pan Bóg wynagrodzi.
 10. Jest dostępny nowy numer naszej gazety parafialnej „NASZE WĘDROWANIE ZE ŚW. JÓZEFEM”. Cenne artykuły o naszych sprawach bieżących, ale również formacyjne i pogłębiające wiarę. Znajdziemy tam też cały program kolędy. Warto kupić, poczytać, a może i podarować rodzinie w ramach świątecznych odwiedzin.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Bogusław Piecuch. Pogrzeb we środę, wprowadzenie o godz. 1230. Pamiętajmy o jego duszy w modlitwie.

NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!