Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 •  

II Niedziela Adwentu   10.12.2023 r.

 1. Dzisiejsza II Niedziela Adwentu to Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi w krajach byłego ZSRR.  Po Mszy św. o godz. 700 zmiana tajemnic różańcowych. Ponadto po wszystkich Mszach św. na placu kościelnym Rada Rodziców naszej Szkoły Podstawowej oferuje wyśmienite domowe ciasta. Cały dochód przeznaczony jest na działalność Rady Rodziców.
 2. Wczoraj trzech ministrantów z naszej parafii, po kilkutygodniowym przygotowaniu, przyjęło błogosławieństwo, by pełnić posługę lektora.  Otoczmy ich i wszystkich młodych naszej parafii życzliwą modlitwą, o łaskę miłowania Bożego Słowa, by je czytać, słuchać i wypełniać.  Modlitwą wyraźmy nasze gratulacje dla Adama Adriana i Dominika oraz ich rodziców.
 3. W tym tygodniu Roraty w poniedziałek, wtorek czwartek i sobotę o 700, a we środę, i piątek wieczorem o 1700. Obyśmy nie zmarnowali tej szansy.
 4. We środę o godz. 730 Msza św. w int. Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Zapraszam również rodziny uczniów. Wieczorem Roraty i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej zbiórka aspirantów.Jest to też rocznica stanu wojennego. Modlić się będziemy za ofiary komunizmu.
 5. W piątek – przed Mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej.
 6. W sobotę o godz. 1000 spotkanie dzieci i młodzieży które będą brać udział w kolędzie misyjnej. W sobotę również rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus. A że jest to trzecia sobota miesiąca, to o 1800 rozpoczyna się comiesięczna modlitwa za nasze rodziny, Kościół, i Ojczyznę: Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy się Mszą św. o godz. 20.00.
 7. W bieżącym tygodniu Panie z naszego  Parafialnego Zespołu Caritas będą odwiedzać chorych i osoby starsze w domach. Dla osób cierpiących takie spotkania są ważne. Bóg zapłać Paniom z Caritas i rodzinom za zaangażowanie i przeprowadzenie tych odwiedzin. Serdeczne podziękowania chcę wyrazić również 5 rodzinom za dar serca w postaci artykułów zakupionych i dostarczonych do parafii. Zostaną rozdzielone przez Caritas wśród potrzebujących. Bóg zapłać.
 8. Są do nabycia opłatki na stół wigilijny (ofiara dowolna) i świece wigilijne (ofiara 9 zł).
 9. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie świątyni.  Ośmielam się poprosić, aby z tej dziesiątki we środę na 1500 przyszło kilka osób do posprzątania kościoła. Z góry dziękuję za zrozumienie. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.
 10. Bóg zapłać Wam za ofiary złożone na tacę (na cele diecezjalne) i do puszek po Mszy św. ( na Kościół na wschodzie). Szczególne bóg zapłać 4 rodzinom za indywidualne ofiary na potrzeby parafii. Składka w przyszłą niedzielę (III niedz. miesiąca) będzie składką inwestycyjną.
 11. Niech Pan Bóg wynagrodzi każdemu, kto, modlitwą, pracą, życzliwością oraz ofiarą wyraża odpowiedzialność za wspólne, parafialne sprawy.

Szczęść Boże!