Przejdź do treści

OGŁOSZENIA I Niedziela Adwentu    03.12.2023 r.

 •  

 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca i I Adwentu. Okres Adwentu, który dzisiaj rozpoczynamy jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, w którym wspominamy pierwsze przyjście Pana Jezusa na ziemię, a także jest czasem przygotowania na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasu.
 2. W tym tygodniu Roraty w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz. 700, a we środę, czwartek i piątek wieczorem o godz. 1700. Na wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież Matka Najświętsza oczekuje na Roratach. Dzieci niech 5 min. przed Mszą św. czekają z lampionami pod chórem. Stamtąd z księdzem i ministrantami pójdą w procesji do ołtarza Należy przynosić swoje lampiony. Dzieci niech przynoszą na małych serduszkach dobre uczynki. Serduszko musi być podpisane. Każdego  dnia (z wyjątkiem niedziel) jedno dziecko wylosowane będzie miało zaszczyt zabrać do domu na jeden dzień Dzieciątko Jezus.
 3. We środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. Zbiórka aspirantów.
 4. We czwartek – I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania z rodzicami.
 5. W piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Marii Panny. Msze św. o godz. 700, 1200 (Godzina Łaski) i wieczorem o godz. 1700. Przed Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu. Na Msze św.o godz. 1700 zapraszam przede wszystkim dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św.  Po Mszach św. o 1200 i o 1700 będzie uroczyste zawierzenie się tych osób, które podjęły się 33 dniowego zawierzenia się Panu Jezusowi przez ręce Matki Najśw. W tym celu należy przepisać własnoręcznie „Akt ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi (s. 239, przynajmniej od słów:  Ja,  grzesznik niewierny…) podpisać i  mieć ze sobą, kto będzie chciał, to otrzyma pieczęć parafii na tym dokumencie.
 6. Przyszła niedziela jest Dniem Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi w krajach byłego ZSRR. Również w następną niedzielę  po Mszy św. o godz.7 zmiana tajemnic różańcowych. Po wszystkich Mszach św. w tym dniu na placu kościelnym będzie mini kiermasz -Rada Rodziców naszej Szkoły Podstawowej będzie oferować wyśmienite ciasta domowego wypieku. Cały dochód przeznaczony jest na działalność Rady Rodziców.
 7. Pragnę wspomnieć, że dzisiaj wolontariusze z naszych bystrzańskich szkół również oferują ciasta, a także lampiony adwentowe. Dochód jest przeznaczony na leczenie chorej na nowotwór mózgu Magdy, siostry jednej z uczennic ZSCKR.
 8. Są świece wigilijne (ofiara 9 zł) Od dziś też można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny (ofiara dowolna przeznaczona na pomoc uboższym w naszej parafii ).
 9. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszej świątyni. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.
 10. -Serdeczne Bóg zapłać pani Zofii Tokarz za przygotowanie tradycyjnie pięknych wianków adwentowych. Bóg zapłać trzem rodzinom za indywidualne ofiary. Bóg zapłać wszystkim, którzy poczuwają się do odpowiedzialności za nasz parafialny dom, w tym za ofiary składane dziś na tacę.
 11. Proszę na początku roku liturgicznego, by zgodnie z parafialną tradycją, poszczególne dekoracje w kościele wykonały grupy:

Boże Narodzenie (szopka) – rodzice dzieci kl. II Szkoły Podstawowej.

Choinki na Boże Narodzenie – młodzież kl. VII wraz z rodzicami.

Wielkanoc (Grób i Ciemnica) – młodzież kl. VIII wraz z rodzicami. Już dziś dziękuję Wam za podjęcie tych zadań. Niech Pan Bóg wynagrodzi.

SZCZĘŚĆ BOŻE NA TEN ŚWIĘTY CZAS!