Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  •  

Uroczystość Chrystusa Króla  26.11.2023 r.

  1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla. Za pobożne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata Kościół udziela odpustu zupełnego.
  2. W czwartek Pan Bóg odwołał do wieczności Ks. Jacka Mikulskiego, proboszcza z Mszanki. Wielu z nas korzystało z jego kapłańskiej posługi. Dziś w Mszance o godz. 1330 różaniec, a potem Msza św. Jutro Msza św.  o godz. 900, a po niej wyprowadzenie zwłok. Ks. Jacek będzie pochowany w rodzinnej parafii w Wiśniczu w poniedziałek o godz. 1300 .  Pamiętajmy o jego duszy w modlitwie. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci.
  3. Msze święte w ciągu tygodnia poniedziałek, wtorek, piątek i sobota – 700, a we środę, czwartek i piątek – wieczorem, o 1700.
  4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przed Mszą św. o 1630 – różaniec. Po Mszy św. zbiórka aspirantów.
  5. We czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła. Msza św. po południu, spowiedź od 16.00. Spotkanie kandydatów do bierzmowania przeniesione na przyszły tydzień. Jednak przypominam o powinności przystąpienia do spowiedzi św. przed Komunią św. wynagradzającą w I Piątek. 
  6. W pierwszy piątek miesiąca, wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata oraz modlitwą i ofiarą wspieramy misje. Wyjazd księdza do chorych od  godz. 800.O godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Wystawienie będzie trwać do Mszy św. w tym czasie będzie możliwość spowiedzi św. W piątek po Mszy św.  wieczornej zapraszam na spotkanie Radę Parafialną
  7. Pierwsza Sobota miesiąca. Po Mszy św.  Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 1000 zbiórka DSM.
  8. Spowiedź: we środę i czwartek od 1600 –przede wszystkim dzieci i młodzież; a w piątek – dorośli. Ponadto zawsze w dni powszednie codziennie jest możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św..

9. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, a zarazem pierwszą Adwentu. Dzisiaj są rozprowadzane świece wigilijne (małe – ofiara 9 zł, duże – 20 zł). Polecam nowy numer Trwajcie w Miłości. Są Torby na dary dla ubogich.

10. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.  Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszej Świątyni..  Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.

11. -Bóg zapłać wszystkim osobom, które wykazują życzliwą troskę o nasze wspólne, parafialne, sprawy. Dziękuję za ofiary dziś składane na tacę, przeznaczone na dzieła realizowane w Parafii. Bóg zapłać trzem rodzinom za indywidualne wpłaty.

12.  Bóg zapłać rodzicom dzieci z klasy 2 Szkoły Podst. za przygotowanie napisu, który będzie nam wskazywał drogę przez najbliższy rok i czekające nas Misje święte..

13. Za tydzień rozpoczynają się roraty. W tym roku bardzo proszę, by dzieci przynosiły codziennie małe serduszka z napisanym dobrym uczynkiem, który zrobiły, oraz z imieniem, nazwiskiem, klasą lub liczbą lat. Będziemy losować i codziennie jedno dziecko będzie mogło wziąć do domu Dzieciątko Jezus w żłóbku. Dobrze będzie jeśli na roraty dzieci przychodzić będą z lampionami. Można je kupić albo zrobić.

14. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można nabyć  lampiony adwentowe i słodkości –wypieki, takie na niedzielę – przygotowane przez Wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Bystrej i z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej. Cały dochód jest przeznaczony na leczenie Magdy chorej na glejaka (rak mózgu). Nie tylko z góry składam Bóg zapłać wszystkim, którzy okażą wsparcie nabywając lampiony czy wypieki, ale też proszę o modlitwę o potrzebne łaski dla  Magdy i jej bliskich. 

Szczęść Boże!