Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 •  

XXXI Niedziela Zwykła   05.11.2023 r.

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. pozostaniemy na chwilę przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.
 2. Do 8 listopada (środa) można zyskiwać Odpust Zupełny za dusze zmarłych. Warunki zyskania Odpustu to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i za zmarłych, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz nawiedzenie cmentarza. Módlmy się często za tych, których kochaliśmy za ich ziemskiego życia.
 3. Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę -o godz. 700 i o 1700,we czwartek o godz. 700,w piątek o godz. 1700, a w sobotę o godz. 700.  
 4. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 1630 różaniec z wypominkami.
 5. We  wtorek po Mszy św. wieczornej zbiórka aspirantów.
 6. We środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zbiórka ministrantów.
 7. W piątek zapraszam uczniów klasy 3 z rodzicami na Mszę św. o godz. 1700 i spotkanie przygotowujące do I Komunii i spowiedzi św.
 8. W sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours. Odpust w parafii Łużna. Ks. Dziekan serdecznie zaprasza na sumę o godz. 1100. Jest to również Narodowe Święto Niepodległości.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi w potrzebie. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 700. Zapraszam wszystkie osoby, które zapisały się do trzeciej róży modlących się za dzieci. Jest już komplet osób i w najbliższą niedzielę rozpoczniemy  modlitwę. 
 10. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszej świątyni. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.
 11. Dziękuję Panu Ryszardowi Jerzakowi za serwisowanie i czuwanie nad kotłem i ogrzewaniem kościoła i budynków parafialnych. Bóg zapłać
 12. Podziękowanie chcę wyrazić Panu Piotrowi Ostrowskiemu, sołtysowi wsi, za życzliwą troskę o sprawy parafialne. Bóg zapłać.

Szczęść Boże!