Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 •  

 XXX Niedziela Zwykła    29.10.2023 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. To okazja do podziękowania za naszą świątynię i wiarę, ale też do rachunku sumienia z budowania żywego Kościoła w swojej duszy, rodzinie, parafii.  .
 2. Dziś różaniec o godz. 1030  . We wtorek ostatnie nabożeństwo różańcowe. Po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów.
 3. We środę Uroczystość Wszystkich Świętych.  Oddajemy cześć wszystkim zbawionym w Niebie. Msze Święte o godz. 700, 900 i 1100. Po Mszy św. o 1100 procesja i modlitwa różańcowa za zmarłych na cmentarzu. Tradycyjnie w Uroczystość Wszystkich Świętych przy wejściu na cmentarz kandydaci do bierzmowania zbierać będą ofiary do puszek na WSD w Tarnowie. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 4. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny). Modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych, by mogli radować się przebywaniem z Panem Bogiem w Niebie. Msze Święte o 700, 800 i 1700, a o 1630 różaniec połączony z wypominkami. Jest to I czwartek miesiąca – modlimy się o świętych kapłanów. Ponadto zapraszam młodzież kl. VII i VIII Szkoły Podstawowej, z rodzicami, na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
 5. W I Piątek wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Modlitwą i ofiarą wspieramy dzieło misyjne Kościoła. O 700 Msza św. od 830 kapłan udaje się do chorych. O 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Potem adoracja w ciszy.
 6. Uczniów klasy 3 z rodzicami zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie przygotowujące do I Komunii i spowiedzi św. w następny piątek 10 listopada.
 7. Pierwsza Sobota – po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające  Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam wszystkich, a szczególnie Róże Różańcowe. O godz.1000 spotkanie DSM.
 8. Odpust zupełny za dusze zmarłych można zyskiwać codziennie od 1 do 8 listopada. Warunki zyskania Odpustu to stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i za zmarłych, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz nawiedzenie cmentarza.
 9. Od Dnia Zadusznego do 8 listopada w dni powszednie o 1630 będzie odmawiany różaniec z wypominkami, w sobotę po Mszy Św., a w niedzielę o godz. 1030.
 10. Dziękuję 3 Rodzinom za indywidualne ofiary. Także wszystkim darczyńcom za ofiarę na tacę, te systematycznie przekazywane na konto parafii i ofiary od indywidualnych ofiarodawców składam: Bóg zapłać. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.  Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszej Świątyni. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.
 11.  Przypominam Ogłoszenie Wójta Gminy. W dniu 31 października 2023 br. tj. we wtorek, w Bystrej odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego. Odpady należy wystawić przy trasach objazdu do godz. 7.00. Opony i odpady budowlane nie będą odbierane.
  • SZCZĘŚĆ BOŻE!