Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  •  

Uroczystość św. Jana Pawła II  (XXIX Niedziela Zwykła) 22.10.2023 r.

  1. Serdecznie dziękuję ks. misjonarzowi dr. Wiesławowi Pęskiemu za słowo Boże, które wprowadza nas w rozpoczynający się dziś tydzień misyjny. Bóg zapłać. Najbliższe dni, to okazja do objęcia gorliwszą modlitwą misjonarzy i powierzonych im dusz ludzkich. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na misje. Po Mszy św. jest możliwość wesprzeć ofiarą  misje prowadzone w wielu krajach przez księży Pallotynów
  2. Miesiąc różańcowy dobiega końca. Każdy osobiście musi odpowiedzieć czy przyjęliśmy wezwanie Maryi: „Odmawiajcie codziennie różaniec”!  Od poniedziałku do piątku różaniec o godz. 1700, a po nim Msza św. W sobotę o godz. 700 Msza św. a po niej różaniec. W niedzielę o godz. 1030.
  3.  W sobotę święto św. Szymona i Judy Tadeusza.  Po Mszy św. z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych będzie spowiedź w godz. od 800 do 1000, będą dwaj kapłani spoza parafii. Ponadto spowiedź codziennie pół godz. przed Mszą Świętą.  Wykorzystajmy tę szansę. Jeśli ktoś nie troszczyłby się o to, by być w stanie Łaski Uświęcającej na Uroczystość Wszystkich Świętych, to chodzenie po cmentarzach nie bardzo ma sens. Co z tego, że groby rozświetlone i oczyszczone jeśli w duszy byłaby ciemność i brud?
  4.  Jeśli temperatura spadnie znacznie poniżej zera to woda na cmentarzu zostanie odłączona, gdyż jest niebezpieczeństwo uszkodzenia wodociągu. Woda (i to ciepła), jest dostępna w budynku parafialnym.  Chcę wyrazić podziękowanie szczególnie tym, którzy zatroszczyli się i uporządkowali nie tylko same groby swoich bliskich, ale też  alejki czy zarośnięte przestrzenie. Bądźmy odpowiedzialni. Proszę by trawy suchej czy gałęzi nie składować koło kontenera. Można zabrać ze sobą i zutylizować w gospodarstwie. Bóg zapłać Dziewczętom z DSM   za wczorajsze sprzątanie cmentarza. Poczucie odpowiedzialności zasługuje na uznanie.
  5. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie kościoła. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.
  6. Ogłoszenie Wójta Gminy. W dniu 31 października 2023 br. tj. we wtorek, w Bystrej odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów niebezpiecznych powstających w gospodarstwach domowych (tj. chemikalia, zużyte baterie, akumulatory). Odpady należy wystawić przy trasach objazdu do godz. 7.00. Opony i odpady budowlane nie będą odbierane!