Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    XXVIII Niedziela Zwykła    15.10.2023 r.

 •  

 1. W naszej Ojczyźnie obchodzimy dziś  XXIII Dzień Papieski. Szczególną modlitwą otaczamy rodziny. Módlmy się też za naszą Ojczyznę.  Po Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, z której fundowane są stypendia dla młodzieży z uboższych rodzin.
 2. Od poniedziałku do piątku Msza Święta o godz. 1700 a po niej Nabożeństwo Różańcowe W sobotę Msza św. o godz. 700, a następnie różaniec. W niedzielę różaniec o godz. 1030.  Odpowiedzmy na wezwanie Maryi, módlmy się również w rodzinach.
 3. We wtorek na Mszy św. będzie radosna uroczystość przyjęcia do DSM dziewczynek, które przygotowywały się na ten dzień od kilku miesięcy.  Wdzięczność i uznanie dla rodziców za przykład wiary i trud katolickiego wychowania. Również wszystkim rodzicom dzieci i młodzieży troszczących się o umocnienie życia wiary swoich dzieci – Bóg zapłać!   Po Mszy św. we wtorek spotkanie parafialnego zespołu Caritas.
 4. We środę – święto św. Łukasza Ewangelisty. Modlimy się za wstawiennictwem św. Patrona za Pracowników służby zdrowia. Po różańcu zbiórka aspirantów
 5. We czwartek – z racji 19. dnia miesiąca, w łączności z różańcem, nowenna do św. Józefa, patrona naszej parafii.
 6. W piątek po różańcu zapraszam wszystkich na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 7. W sobotę na godzinę 1000 zapraszamy dziewczęta z DSM. Jest to też III sobota  miesiąca, dlatego – tradycyjnie -zapraszam na nabożeństwo wynagradzające. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1800, o godz. 2000 Msza św.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość św. Jana Pawła II. Jest to jednocześnie  Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna tydzień misyjny mający nas zmobilizować do szczególnej modlitwy i większego wsparcia, składka przeznaczona będzie na misje. Kazania głosić będzie ks. dr Wiesław Pęski, ze zgromadzenia księży Pallotynów, który 25 lat głosił Chrystusa na Ukrainie i w Kazachstanie. Po Mszy św. będzie możliwość wesprzeć dzieło Misyjne prowadzone przez Pallotynów.
 9. Kartki na wypominki są do pobrania przy wyjściu z kościoła.
 10. Czas przed Uroczystością Wszystkich Świętych, to czas krzątaniny na cmentarzach. I dobrze że dbamy o groby bliskich, parafian i duszpasterzy. Proszę też wszystkich, aby zwrócić uwagę, iż my sami sprawiamy, że albo jest czysto i sympatycznie albo też jest nieład i niesmak. Wszelkie pozostałości po pracach czy sprzątaniu na cmentarzu należy po sobie uprzątnąć . Proszę również, aby śmieci z cmentarza nie wrzucać do kosza pod dzwonnicą.  Z góry dziękuję za zrozumienie. Przy tej okazji chcę podziękować wszystkim, tak licznym, którzy odpowiedzialnie i uczciwie dbają o porządek na cmentarzu i w otoczeniu. Bóg zapłać.
 11. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na parafię w ramach składki gospodarczej. Dziękuję 4 rodzinom za ofiary indywidualne na potrzeby parafii. Serdeczne podziękowania składam Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę   na utrzymanie świątyni.
 12. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę. Bóg zapłać pani, która w sobotę tydzień temu po sprzątaniu kościoła wróciła i  pięknie wykosiła plac wokół kościoła. Bóg zapłać.

Szczęść Boże!