Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 •  

08.X.2023r. XXVII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 1700 , w sobotę po Mszy św. o godz. 700, a w niedzielę o godz. 1030.  Matka Boża zaprasza wszystkich –  przychodźmy.
 3.  W poniedziałek po różańcu spotkanie aspirantów.
 4. We środę po różańcu zbiórka ministrantów
 5. W piątek – zapraszam wszystkich, a szczególnie Róże Różańcowe, na godz. 1700 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw Msza Święta, a następnie procesja z Modlitwą Różańcową.
 6. W sobotę o godzinie 1000 spotkanie DSM. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Otoczmy serdeczną wdzięcznością i modlitwą wszystkich Nauczycieli i Wychowawców. Zapraszam na Mszę św. i różaniec.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy kolejny Dzień Papieski. W naszej diecezji od wielu lat obchody Dnia Papieskiego połączone są z Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny. Na nabożeństwie różańcowym będziemy się modlić w  intencji życia, małżeństw i rodzin. W tym dniu po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 8. Zbliża się czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Proszę o czytelne pisanie imion i nazwisk, a także o zaznaczenie czy są to wypominki listopadowe, czy roczne. W przypadku wypominek rocznych zaznaczyć- jeśli to dla kogoś ważne- przed którą Mszą św. mają być czytane (przed 700 czy przed 900).
 9. Pamiętajmy o uporządkowaniu cmentarza przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Proszę o wykoszenie całości.
 10. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii.  Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.
 11. Wdzięczność chcę wyrazić Panu Wójtowi Gminy Gorlice i Panu Sołtysowi wsi Bystra za całoroczną troskę o wywóz odpadów z cmentarza. Niech Dobry Pan Bóg wynagrodzi.
 12. Składka w przyszłą niedzielę będzie składką gospodarczą. Serdeczne Bóg zapłać każdemu, kto modlitwą, życzliwością i materialnym darem składanym ze szczerego serca, dla Pana Boga, wspiera parafię. Bóg zapłać również za ofiary składane dziś na tacę (na cele parafialne), a także za ofiary na misje w I Piątek, Dziękuję 3 Rodzinom za indywidualne ofiary.
 13. Polecam nowy numer naszej gazety parafialnej. „Nasze Wędrowanie”. Znajdziemy wiele ważnych i ciekawych artykułów (np. o bł. rodzinie Ulmów) oraz naszych zdjęć. Jest nowy „Promyczek” dla dzieci.
 14. OSP w Bystrej ogłasza akcję „Strażaków wspierajmy, elektrosprzęt oddajmy” . Zbiórka sprzętu odbędzie się przy remizie OSP w Bystrej (w wyznaczonym miejscu) w dniach 9, 10 i 11  października 2023. Można oddawać sprzęt RTV, AGD itp. Zebrany sprzęt oznacza realne wsparcie naszej jednostki pożarniczej

SZCZĘŚĆ BOŻE !