Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 •  

XXI Niedziela Zwykła       27.08.2023 r.

 1. Dziś Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w Woli Łużańskiej. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.
 2. Msze Święte w ciągu tygodnia w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę – rano o 700, a w  środę, czwartek, i piątek wieczorem o 1700. We środę o godz. 1630 Różaniec, a po nim  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. To czas łaski. Skorzystajmy z możliwości spowiedzi św. i przyjmijmy Komunię Św., by wynagradzać Sercu Jezusa i Maryi za zniewagi jakimi są obrażane. We czwartek przed I piątkiem modlimy się o powołania. W czwartek zapraszam uczniów klas 7 i 8 z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 4. Spowiedź przed Pierwszym Piątkiem i z okazji rozpoczęcia nauki w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., ponadto we środę i czwartek od godz. 1600. W piątek od 1530.
 5. W I piątek – jak co miesiąc- o godz. 1500 Koronka i nowenna do Bożego Miłosierdzia przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Wystawienie będzie trwać aż do Mszy św..
 6.  Wyjazd księdza do chorych w piątek od godz. 830.
 7. W sobotę po Mszy św. o godz. 700 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Znajdźmy trochę dobrej woli, aby opowiedzieć na prośbę Matki Najświętszej.
 8. Przyszła niedziela jest niedzielą adoracyjną.
 9. W przyszły poniedziałek (4 września) o godz. 800 Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolno–katechetycznego.  Zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli, a zwłaszcza z Przedszkola, Szkoły Podstawowej w Bystrej i Zespołu Szkół CKR w Bystrej.
 10. Bóg zapłać panu Józefowi Rolce za trzy dni bezinteresownej pracy koparką i samochodem przy utwardzeniu placu nad cmentarzem, a ponadto za skoszenie terenu pod i nad kościołem.  Bóg zapłać również za pracę przez dwa dni panom Tomaszowi Śliwie i Krzysztofowi Cieśli,  oraz za pomoc panom Piotrowi Przybyło i Bogdanowi Prorokowi.  Bóg zapłać! Uporządkowany i utwardzony został plac nad cmentarzem, aby było piękniej i aby dogodniej korzystać z świątyni czy podjechać na cmentarz.
 11. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na potrzeby parafii.
 12. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.    Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszej świątyni. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.
 13. Caritas naszej parafii z Biurem Wakacje w Dobrym Tempie organizuje jednodniową pielgrzymkę do Dębowca i okolic w dniu 30 września br. Wyjazd o godz.700 , koszt 45 zł. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy u Pani Barbary Gorący i  Pani Barbary Korona.
 14. Intencje Mszy św. …