Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie  06.08.2023 r.

 •  

 XVIII Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
 2. Jeszcze można zapisać się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską Ks. Przewodnik Grupy zaprasza na spotkanie informacyjne. Szczegóły w gablocie.
 3. Msze Święte w ciągu tygodnia: w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę rano o godz. 700 oraz we środę i piątek o godz. 1700. We środę o 1630 wspólny różaniec, a po nim Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. W piątek o godz. 1645 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.
 4.  W sobotę o godz. 1000 zapraszamy dziewczęta na spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 5. W przyszłą niedzielę po rannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych. Osoby gotowe podjąć się modlitwy przynajmniej jednym dziesiątkiem Różańca każdego dnia zachęcam, by zgłosiły się w zakrystii. Tworzona jest 3. Róża Rodziców modlących się za dzieci. Jako, że przyszła niedziela  przypada 13 sierpnia zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie na godz. 1900 . Będzie to jak zwykle procesja różańcowa. Zapraszamy wszystkich a szczególnie tych, którym obowiązki nie pozwoliły do tej pory uczestniczyć w tym nabożeństwie.
 6. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać z góry za ofiarność.
 7. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone dziś na potrzeby Kurii Diecezjalnej. A także dwom rodzinom za ofiary indywidualne  i za wszystkie ofiary czy  gesty życzliwości i odpowiedzialności względem parafii  
 8. Dziękuję 7 rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. A były to: Rolak Teresa, Migacz Zofia, Górska Danuta, Tarsa Dorota, Dusza Czesław, Brach Grażyna, Hudzik Józef. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 350 zł na potrzeby parafii. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 9. We środę uczestniczyliśmy w Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu i do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Prawie 60 osób pięknie reprezentowało naszą parafię. Bóg zapłać wszystkim pielgrzymom za godną postawę i ducha prawdziwie pielgrzymiego. Niech Pan Bóg wynagrodzi trud organizatorom: P. Barbarze Korona z ramienia Biura Podróży Wakacje w Dobrym Tempie i P. Barbarze Gorący. Msza św. w int. pielgrzymów i ich rodzin będzie  w niedzielę 20 sierpnia o godz. 700.
 10. Intencje.