Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

 •  

30.07.2023 r.  XVII Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
 2. We wtorek rozpoczyna się sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. Powstrzymanie się w tym miesiącu od napojów alkoholowych w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa i inne grzechy będące skutkiem nadużywania alkoholu będzie świadectwem wolności wewnętrznej i odpowiedzialności za siebie i innych, a jeśli ten rodzaj Postu ofiarujemy Matce Bożej, to będzie wielką wartością w oczach Pana Boga.
 3. Od południa 1 sierpnia (wtorek)do północy 2 sierpnia można uzyskać tzw. Odpust Porcjunkuli.  Jest to odpust zupełny, który można ofiarować za siebie lub za zmarłych. Udzielony jest za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Pozostałe warunki to: spowiedź sakramentalna, Komunia Święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Te warunki można spełnić wcześniej lub później.
 4. We środę parafialna pielgrzymka do Ludźmierza i Zakopanego. Wyjazd o godz. 600 , a powrót ok. 2200.
 5. Msze Święte: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę rano o godz. 700, a we środę, czwartek i piątek o 1700. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem: środa i czwartek od godz. 1630 , a w piątek 1530.
 7. W Pierwszy Piątek katolik powinien przyjąć z oczyszczonym w spowiedzi św. sercem Komunię św. jako wynagrodzenie za grzechy swoje i bliźnich. W tym dniu modlimy się również za misje i wspieramy misjonarzy ofiarą na tacę. Wyjazd księdza do chorych od 830. O 1500 Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, a po nim możliwość adoracji Pana Jezusa w ciszy i czas na spowiedź św. W piątek wspomnienie św. Jana Vianneya, patrona proboszczów. Bóg zapłać za modlitwę za nas, kapłanów.
 8. W I sobotę po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. W następną niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego.
 10. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszej świątyni. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 11. Bóg zapłać Państwu Młodym  Dominice i Adamowi za piękne kwiaty i wystrój  naszego kościoła.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę. Czterem rodzinom dziękuję za ofiary indywidualne.Bóg zapłać.
 13. Przypominam o Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2023 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Trwa 9 dni. Radio RDN będzie transmitowało Msze św. z Tarnowa oraz w dniu wejścia z Częstochowy o godz. 17.00, a także przekazywało relacje z pielgrzymki.

Szczęść Boże na nadchodzący tydzień!