Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie 02.07.2023 r.

 •  

XIII Niedziela Zwykła

 1. I Niedziela miesiąca lipca – adoracyjna. Po Mszy św. o 11.00 procesja na cmentarz z modlitwą za naszych bliskich zmarłych.
 2. Bóg zapłać za Słowo Boże ks. Krzysztofowi Mirkowi, który w małej parafii podjął się budowy kościoła. Bóg zapłać każdemu, kto w miarę możliwości dołączy się do tego dzieła ofiarą do puszki przy wyjściu z kościoła.
 3. Msze Święte w ciągu tygodnia w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę rano o 700 oraz we środę czwartek i piątek o 1700. We środę o godz. 16.30 różaniec a o 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Będziemy też świętować przyjęcie kandydatek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Po Mszy św. zbiórka aspirantów i ministrantów.
 4.  W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., a we środę, czwartek i piątek od godz. 16.00.
 5. We czwartek po Mszy św. nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W piątek Msza św. rano o 700, wyjazd ks. do chorych o 830. Jak zwykle o 1500 Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później adoracja w ciszy do Mszy św. i możliwość spowiedzi św.
 7. W przyszłą niedzielę po rannej Mszy Świętej zmiana Tajemnic Różańcowych.
 8. Caritas naszej parafii we wtorek organizuje pielgrzymkę na odpust do Tuchowa. Wyjazd o godz. 13.30, koszt 20 zł od  osoby, płatne  w autobusie. Zapisy  u pani Barbary Gorący lub pani Agnieszki Przybyło. Serdecznie zapraszamy do udziału. Jest jeszcze kilka miejsc.
 9. Zachęcam do wybrania się na 41. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która trwa od 17 – 25 VIII br.  Na Pielgrzymkę do grupy nr 14 można się zapisać w Kancelarii Parafialnej do końca lipca, a w sierpniu -w Szymbarku.
 10. Bóg zapłać Panu Sołtysowi wsi Bystra za stałą życzliwość w organizowaniu wywozu odpadów z cmentarza.
 11. Bóg zapłać dwom rodzinom za ofiarę na remonty. Serdecznie również dziękuję za wykoszenie trawy wokół kościoła i na cmentarzu oraz za uporządkowanie przestrzeni. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę (w tym, wykoszenie placu kościelnego) i ofiarę na utrzymanie naszego kościoła. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 12. W środę 5 lipca w parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach ul. Ariańska 4 wydawane będę paczki żywnościowe dla osób posiadających skierowania z ośrodków pomocy społecznej z gminy Gorlice. Godziny wydawania podane zostaną w SMS-ach.