Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie 25.06.2023 r. XII Niedziela Zwykła

 •  

 1. Msze Święte w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę rano o 700, a we środę, czwartek i piątek o 1700. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. We czwartek 29 czerwca – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, modlimy się za papieża. Msze Święte o godz. 700 i 1700. Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego.
 3.  W piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych. O 1645 wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Zachęcam do uczestniczenia we Mszy św. i nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. W przyszłą  niedzielę 2 lipca będzie procesja na cmentarz z modlitwą za naszych bliskich zmarłych. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów. Kartki z nazwiskami zmarłych, można składać w zakrystii. Będą czytane w czasie modlitwy. Przed Mszą św. o 10.30 wspólny różaniec na który zapraszam..
 6. Bóg zapłać panu Rafałowi Krupie za skoszenie trawy wokół kościoła. Również Panu Janowi Karpińskiemu za czuwanie nad dokumentami dot. spraw gruntów. Niech Dobry Pan Bóg wynagrodzi.
 7. Serdeczne podziękowanie Państwu Zofii i Jackowi Tokarzom, Kacprowi Tokarzowi, Józefowi Tokarzowi i pani Krystynie Śliwie  za ogromny wkład pracy w przycięcie, formowanie i uporządkowanie krzewów koło cmentarza i przed kościołem
 8. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.   Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie kościoła. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 9. Czterem darczyńcom za indywidualne wpłaty na konto parafialne i wszystkim wyrażającym troskę o parafię przez modlitwę, pracę i ofiary materialne – w imieniu całej parafii –serdeczne Bóg zapłać.
 10. Od 1 do 9 lipca trwać będzie Wielki Odpust Tuchowski 2023. Dokładny program odpustu znajdują się na plakacie. W dniu 4 lipca tj. wtorek, organizowany jest parafialny wyjazd na Mszę św. o godz. 1100. Zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie emerytów, osoby starsze i chore. Wyjazd autobusu o 930 spod kościoła.Koszt 20 zł. Zapisy u Pań z Caritasu.
 11.  W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił ks. Krzysztof Mirek, proboszcz budujący kościół w parafii Chojnik. Po Mszy św. będzie można wesprzeć budowę świątyni ofiarą do puszki. Chciejmy okazać szczodrość.
 12. KOMUNIKAT O PIELGRZYMCE „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2023 r. Zapisy na Pielgrzymkę będą prowadzone, w naszej parafii przez czerwiec i lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 200,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150,00 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100,00 zł. Każde dziecko z rodziny w wieku szkoły podstawowej płaci tylko 75,00 zł resztę dopłaca Caritas. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych Pielgrzymki www. http://pielgrzymkatarnowska.pl
 1. REKRUTACJA NA STUDIA TEOLOGICZNE! Od 1 czerwca 2023 r, trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale  Teologicznym Sekcja w Tarnowie:

– na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej.

– oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli.

Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl, lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/622 33 31. email: ;