Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie  18.06.2023 r. Diec. Święto Rodziny

 •  

XI Niedziela Zwykła

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny. Uroczystości diecezjalne przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu. Szczegóły na plakacie w gablocie.  
 2. Msze Święte w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę rano o 700, a we środę, i piątek o 1700.
 3. W poniedziałek 19 dzień miesiąca. Zachęcam do wspólnej modlitwy do św. Józefa za rodziny nasze i bliskich w czasie Mszy św. i nabożeństwa. Uczcijmy Najświętsze serce Pana Jezusa uczestnicząc we Mszach św. i nabożeństwach czerwcowych.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  Po Mszy św. spotkanie spirantów.
 5. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się w piątek o godz. 800.
 6. W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz.1000  spotkanie DSM.
 7. Bóg zapłać rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.   Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie kościoła parafialnego. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę. Serdeczne podziękowanie dla pana za wykoszenie trawy nad cmentarzem i koło parkingu za budynkiem parafialnym. Proszę również , może znajdą się osoby, które wykoszą jeszcze trochę trawy wokół kościoła.
 8. Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę lipca (za 2 tygodnie) po mszy św. o 1100 w naszej parafii będzie procesja na cmentarz z modlitwą za naszych bliskich zmarłych. Bardzo proszę o uporządkowanie grobów, a także pozostałej części cmentarza.
 9. Choć zapewne o wiele więcej parafian mogłoby skorzystać z łaski jaką jest Oktawa Bożego Ciała, to jednak radością i nadzieją napełniało wiara i zaangażowanie tych, którzy brali udział we Mszach św. i procesjach; dzieci z rodzicami, młodzież, i dorośli. Ta zewnętrzna oprawa liturgii podejmowana ze szczerego serca, ma wartość w oczach Pana Boga i jest pięknym świadectwem dla innych. Niech Pan Bóg będzie w was uwielbiony i niech was błogosławi.  Bóg zapłać też dziewczętom z DSM i wielu innym osobom, które tak pięknie poczuwając się do odpowiedzialności, zatroszczyli się by sprzątać kwiaty po procesjach wokół kościoła.
 10. Ogłoszenie sołectwa: W dniu 22 czerwca b.r. o godz. 1900 w budynku WDK w Bystrej odbędzie się zebranie mieszkańców.W programie: realizacja zadań w 2023r., kontynuacja wykonania kanalizacji oraz sprawy bieżące. Pan Sołtys prosi o liczną frekwencję.
 11. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Bolesław Karp. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…