Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie  11.06.2023 r.  X Niedziela Zwykła

 •  

 1. Przeżywamy Oktawę Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Zmiana Tajemnic Różańcowych.
 2. Msze Święte od poniedziałku do piątku codziennie po południu o godz. 1700, w piątek i w sobotę rano o godz. 700.
 3. Procesje w oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy Świętej. Niech nasza obecność na Mszach św., spowiedź i Komunia św. będą wyrazem naszej wiary i miłości do Pana Boga. To jest droga do prawdziwej nadziei.
 4. We wtorek, 13 czerwca, Nabożeństwo Fatimskie będzie w następującej formie: o godz. 1630 rozpoczniemy modlitwę różańcową, którą poprowadzi ks. Czesław. Następnie Msza św. i procesja eucharystyczna.
 5.  W środę po Mszy św. zapraszamy na spotkanie chłopców  chcących służyć przy ołtarzu. Zapraszamy przede wszystkim Chłopców z klas II i III, ale też i mających 6, 7 lat oraz starszych. Cieszymy się , że kilka dziewczynek dołączyło do DSM, jest jeszcze możliwość aby każda dziewczynka nawet z zerówki albo starsza mogła przyjść na spotkanie. Drodzy rodzice zachęćcie i pomóżcie waszym dzieciom w podjęciu tego zaszczytnego zadania.
 6. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, o godzinie 1700 procesja, tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków. We czwartek również przypada 10 rocznica objęcia diecezji przez naszego biskupa diecezjalnego bp. Andrzeja Jeża. Otaczajmy Osobę Ks. Biskupa serdeczną modlitwą aby w ten sposób okazać Mu wyrazy  autentycznej życzliwości i oddania.  W tym dniu można też zyskać odpust cząstkowy za pobożne odmówienie modlitwy za Biskupa w rocznicę rozpoczęcia jego posługi.
 7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Po Mszy Świętej wieczornej i procesji odmówimy Akt wynagrodzenia, za co można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po nabożeństwie spotkanie Kręgu Biblijnego.
 8. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Jest to trzecia niedziela miesiąca, a zatem tradycyjnie o godz. 1800 rozpoczęcie adoracji wynagradzającej. O godz. 2000 Msza św.
 9.  Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na konieczne prace w kościele prowadzone i przygotowywane (tzw. składka inwestycyjna). Bóg zapłać za każdy dar.  Bóg zapłać za dzisiaj złożone ofiary przeznaczone na potrzeby parafii. Jak również z góry dziękuję za dar złożony po Mszy św. do puszek na UP JP II.
 10. Niech Pan Bóg będzie uwielbiony we wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie Uroczystości Bożego Ciała. Wyrazić pragnę wdzięczność każdemu, kto z miłością do Pana Jezusa pobożną obecnością, modlitwą zaangażowaniem współtworzył i współtworzy wspólnotę modlitwy. Bóg zapłać Rodzinom, które przygotowały ołtarze, DSM, lektorom, ministrantom, dzieciom pierwszokomunijnym,  dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty, OSP, Panu Organiście, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i Grupy Aktywnych w Bystrej. Bóg zapłać rodzinom przygotowującym ołtarze za złożone ofiary. Msze św. dziękczynne z prośbą o błogosławieństwo w życiu i w pracy  będą odprawione: od przygotowujących I ołtarz- 2 lipca o 700, od przygotowujących II ołtarz- 9 lipca o 900, od przygotowujących III ołtarz- 16 lipca o 700, oraz od przygotowujących IV ołtarz- 23 lipca o godz. 900,
 11. Bóg zapłać wszystkim składającym ofiarę ze swojej pracy na potrzeby parafii. Dwom rodzinom dziękuję za indywidualne ofiary.
 12. Bóg zapłać tym osobom, które podjęły się sprzątania kwiatów po procesjach w minione dni. Innych również zachęcam i zapraszam by chwilę zostać i uporządkować plac wokół kościoła i kościół po procesjach.
 13. Dziękuję Rodzinom, które  wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę  na koszty utrzymania naszej świątyni parafialnej. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Marię Szymczyk. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…