Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie 04.06.2023r.

 •  

Uroczystość Trójcy Najświętszej

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy czas Komunii Świętej Wielkanocnej.
 2. Msze Święte we wtorek o godz. 700, we czwartek –Boże Ciało- według porządku niedzielnego, a w pozostałe dni o godz. 1700.
 3. Jutro od godz. 1600 możliwość spowiedzi św. dla kandydatów do bierzmowania, świadków i ich rodzin. Po Mszy św. krótkie spotkanie dla klas VII i VIII.
 4. We wtorek młodzież z klasy VIII przyjmie sakrament Bierzmowania w kościele parafialnym w Moszczenicy. Otoczmy ich gorliwą modlitwą o owocne przyjęcie tak wielkiego Daru.
 5. We środę na  godz. 1530 ,Dekanalny Wizytator Katechezy zaprasza uczniów z klasy VII na spotkanie podsumowujące teoretyczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele. Obecność z rodzicem lub opiekunem obowiązkowa. Po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów
 6. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Proszę o przygotowanie ołtarzy przez poszczególne części parafii. Proszę również o przygotowanie feretronów i sztandarów. Zapraszam dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą, a także OSP w Bystrej do niesienia baldachimu i zabezpieczenia ruchu. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Jednocześnie przypominam, że jesteśmy zobowiązani w tym dniu uczestniczyć we Mszy św.  
 7. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy o 1100.
 8. W sobotę spotkanie DSM o godz. 1000.
 9.  W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na UP JPII w Krakowie i Tarnowie.
 10. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszej świątyni. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 11. Dziękuję trzem Rodzinom za ofiarę na prace remontowe. Bóg zapłać. Dziękuję Panu Józefowi Rolce za bezinteresowny ogromny wkład pracy przy parkingu z użyciem sprzętu. Bóg zapłać. Również Panu Łukaszowi Koronie za przywiezienie klińca oraz Panom Rura i Janik za pracę przy parkingu.
 12. W środę 7 czerwca w parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach ul. Ariańska 4 wydawane będę paczki żywnościowe dla osób posiadających skierowania z ośrodków pomocy społecznej z miasta i gminy Gorlice. Godziny wydawania podane zostaną w SMS-ach.