Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie  28.05.2023 r.

 •  

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Komunię Świętą wielkanocną można przyjmować do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej tj. do przyszłej niedzieli.
 2. Msze Święte w ciągu tygodnia codziennie po południu o 1700.. W I Piątek dodatkowo o 700, a w I Sobotę jak zwykle również o 700.
 3. Jutro tj. w poniedziałek przeżywać będziemy święto NMP Matki Kościoła,
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i ostatnie nabożeństwo majowe.
 5. We czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i pierwsze Nabożeństwo Czerwcowe- po Mszy św. będziemy modlić się Litanią do Serca Pana Jezusa.
 6. W tym tygodniu przypada  pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 7. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od 1600 : we środę – dzieci i czwartek – młodzież, w piątek rano od 630 i po południu od 1530. Ponadto codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
 8. W Pierwszy Piątek wyjazd księdza do chorych od 830. O 1500 Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, a po nim możliwość adoracji Pana Jezusa w ciszy i czas na spowiedź św.
 9. Bóg zapłać Parafianom i Gościom – Przyjaciołom naszej Parafii za ofiary składane w czasie Mszy św., jak również te w kopertach i na konto na inwestycje w parafii. (2 Rodziny).
 10. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało). Rejony, które w tym roku przygotowują ołtarze nie mają wyznaczonych haseł.  Można przyjąć dowolne hasło wyrażające wiarę i miłość do Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie..  Procesja Bożego Ciała w tym roku będzie w kierunku Bieśnika (ostatni ołtarz koło państwa Korona). Proszę Ochotniczą Straż Pożarną o zabezpieczenie trasy przejścia i niesienie baldachimu. Wszystkim nam zapewne leży na sercu, by, w procesjach w Boże Ciało i w Oktawie brały udział dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopcy do dzwonienia. Proszę panie do niesienia feretronów i panówdo niesienia chorągwi.
 11. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę  zł na utrzymanie naszej świątyni. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.

Szczęść Boże!