Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie 21.05.2023 r.

  •  

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny w Kościele, choć Komunię Świętą wielkanocną można przyjmować do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
  2. Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Otoczmy modlitwą dzieci I komunijne. Jest to też okazja do wdzięczności Panu Bogu za Jego obecność w Eucharystii, ale i sposobność do rachunku sumienia z naszej postawy względem Miłości Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Temu ma też służyć Biały Tydzień.

3.Bóg zapłać rodzicom dzieci I-komunijnych za zaangażowanie, w tym za prace porządkowe wokół kościoła, i w kościele, za dar ołtarza – ofiarę za którą zostaną zakupione 3 ornaty. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości. 

4. Msze Święte w ciągu tygodnia codziennie po południu o 1700 . W sobotę o godz. 700 .

5. We środę Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach.

6. Dnia 26 maja (tj. piątek) jak co roku, w naszej parafii przypada diecezjalny dzień adoracji Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie. W tym dniu  Msza św. dodatkowo o 700 i po niej adoracja do godziny 1000. A po południu  o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Pan Jezus będzie wystawiony do godz. 1700, potem Msza św. i nabożeństwo majowe.

7. Dzisiejsza taca jest składką inwestycyjną, na prace remontowe. Bóg zapłać  wszystkim, Parafianom i Gościom, którzy włączają się w troskę o utrzymanie, odnowienie i upiększenie naszego kościoła i otoczenia.   Bóg zapłać  4 rodzinom za indywidualne ofiary na potrzeby parafii.

8. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszej świątyni. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.

9. Przypominam, że trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Niepokalanowa i Częstochowy.. Zapisy u Pań: Barbary Gorący i Ewy Prorok.

10. Z naszej wspólnoty odeszłą do wieczności śp. Julia Szymczyk. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

Szczęść Boże!