Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie     14.05.2023 r. VI Niedziela Wielkanocna

 •  

 1. Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o urodzaje. Dlatego tym goręcej zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 1700, a w sobotę po Mszy św. o godz. 700 . W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900.
 2. Jutro po Mszy św. zapraszam Radę Duszpasterską na spotkanie dotyczące wyborów do Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej i w celu omówienia spraw bieżących.
 3. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. W naszych modlitwach pamiętajmy o osobie Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny.
 4. W czwartek po Mszy św. spotkanie młodzieży z klasy 8 wraz z rodzicami.
 5. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. ostatnie spotkanie przygotowujące do I spowiedzi i Komunii św.
 6. Najbliższa sobota jest III sobotą miesiąca, zapraszam tradycyjnie na modlitwę przebłagalno-wynagradzającą oraz z prośbą o dobre życie i szczęśliwą śmierć. Początek o godz. 1800, a o godz. 2000 Msza św. 
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Ponadto w naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy III. Szczególnie w tym tygodniu módlmy się o święte życie dla tych Dzieci. Ze spraw organizacyjnych: proszę, aby wtedy na Mszy św. 1100 ławki po obydwóch stronach zostawić dla dzieci I-komunijnych i ich rodzin.
 8. Serdeczne Bóg zapłać składam rodzicom dzieci z klasy III,  którzy bardzo sumiennie wczoraj wykonali ogromną pracę sprzątając nie tylko najbliższe otoczenie kościoła, ale i cały cmentarz. Bardzo proszę natomiast aby rodziny uporządkowały, upiększyły same groby swoich bliskich.
 9. Składka w przyszłą niedzielę jest składką inwestycyjną, na prace remontowe. Dziękuję wszystkim którzy włączają się w troskę o utrzymanie, odnowienie i upiększenie naszego kościoła i otoczenia. Bóg zapłać za zrozumienie i hojność. Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie i złożone w tym tygodniu ofiary. Bóg zapłać za różańce , które ofiarowaliście na misje. Wciąż jeszcze można je jeszcze przynosić.
 10. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszej świątyni. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie Świątyni na przyszłą niedzielę i uroczystość Komunii świętej.
 11. Organizowana jest parafialna pielgrzymka dwudniowa do Częstochowy, Gietrzwałdu, Niepokalanowa i innych miejsc świętych w dniach 28-29 czerwca 2023.. Koszt około 500 zł. W cenie jest nocleg w Gietrzwałdzie, jedna obiadokolacja i śniadanie. Zapisy w parafii do 1 czerwca. Organizacją zajmuje się Biuro Podróży WAKACJE W DOBRYM TEMPIE.

Szczęść Boże!