Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie   09.04.2023 r.

  •  

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte jak w niedzielę. Po mszy św. o godz. 700 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na KUL i UPJP II w Krakowie.

3.  Przeżywamy w tym tygodniu Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

4. Msze Święte we wtorek, czwartek i sobotę – o godz. 700, a we środę i piątek o 1700.

We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post. Po Mszy św. zbiórka ministrantów.

W sobotę Diecezjalne Święto Caritas. O godz. 1000  zbiórka DSM. 

Jest to też III  sobota miesiąca i wigilia Uroczystości Bożego Miłosierdzia – zapraszam na adorację wynagradzającą z prośbą o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Rozpoczęcie o godz. 1800, o godz. 2000 Msza św. 

5. Przyszła niedziela jest Świętem Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus zapewnił, że kto w tym dniu z czystym sercem przyjmie Komunię św. otrzyma darowanie wszystkich kar i win.  Składka przeznaczona jest na inwestycje realizowane i przygotowywane w parafii. Z góry Bóg zapłać za hojność. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

6. Bóg zapłać czterem Rodzinom za ofiary złożone na cele parafialne oraz za ofiary na ubezpieczenie i ogrzewanie.

5. Bóg zapłać Rodzinom, które sprzątały kościół na Święta. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszej świątyni. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarnie przyczynili się do godnego przeżycia liturgii Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać ks. Czesławowi. Uczniom klasy VIII i ich rodzicom za wielkie zaangażowanie w wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać Ochotniczej Straży Pożarnej z Bystrej za czuwanie przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, za asystę w czasie procesji oraz za przygotowanie ognia.

Bóg zapłać Dzieciom szkolnym, Różom Różańcowym, Paniom Z KGW i Grupy Aktywnych za udekorowanie i niesienie feretronów, a także DSM, lektorom, ministrantom, za tak wytrwałe adorowanie Pana Jezusa i posługę w czasie liturii Wielkiego Tygodnia. Uznanie dla Dziewcząt śpiewającym pięknie psalm w Niedzielę Palmową i w czasie Triduum. Panu Organiście, Panom czytającym i śpiewającym Pasję, oraz zaangażowanym w Liturgii Wigilii Paschalnej. Szczególne Bóg zapłać Państwu Marzenie i Piotrowi Rogozińskim za troskę o ukwiecenie naszego kościoła  i to nie tylko na Święta lecz przez cały rok. Dziękuję za Wasze ofiary na zakup kwiatów do Ciemnicy i Grobu Pańskiego, jak również składane przy okazji Adoracji Krzyża, przeznaczone na miejsca w Ziemi Świętej Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uczczenia Pana Boga w tym szczególnym czasie.

7. Życzenia Wójta Gminy.  Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszelkiego szczęścia, nadziei, siły do pokonywania trudności dnia codziennego oraz wielu Łask Bożych życzą: Starosta Powiatu Gorlickiego, Wójt i Radni Gminy Golice, Radni Powiatowi, Sołtys, Radni Gminnej Rady Seniorów.

Niech Zmartwychwstały Chrystus Pan błogosławi i obdarza pokojem Wasze serca i Rodziny!