Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie  02.04.2023r.

  •  

Niedziela Męki Pańskiej PALMOWA

1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień.

Po Mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

2. Msze Święte w poniedziałek o godz. 700,we wtorek i środę o 1700.

3. We wtorek od godz. 800 udam się do chorych z posługą duszpasterską. Dziś lub jutro proszę zgłaszać tych chorych, do których kapłan nie jeździ w I Piątki. Ponadto we wtorek spowiedź wielkanocna od godz. 1500 do 1700. Możliwość spowiedzi też, jak zawsze, w dni powszednie przed każdą Mszą Świętą. Po Mszy św. proszę rodziców uczniów z klasy VIII by przygotowali Ciemnicę i Grób Pański.

4. We środę o 1700 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zbiórka ministrantów.

PROGRAM TRIDUUM SACRUM

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800 rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja Pana Jezusa do 2100. Od 2000 rozważanie i adoracja prowadzona przez Grupę Biblijną.

Wielki Piątek – Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Zadbajmy, by przyozdobić Krzyże przydrożne, krzyż misyjny i krzyże w naszych mieszkaniach. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Od godziny 800 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy.

8:00 – LSO i DSM

9:00 – Droga Krzyżowa

10:00 – dzieci z kl. I i II SP

11:00 – dzieci z kl. III SP

12:00 – dzieci z kl. z IV SP

13:00 – dzieci z kl. V SP

14:00 – dzieci z  kl. VI i VII

15:00 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia

15:30 – młodzież kl. VIII

16:30 – Droga Krzyżowa

17:00 – Liturgia Wielkiego Piątku. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Następnie odśpiewamy Gorzkie Żale. Adoracja Pana Jezusa  w Grobie Pańskim do 2200.

19:00 – adoracja dla wszystkich

20:00 – mieszkańcy: Podlesia I, II, III, od Bieśnika; po drugiej stronie rzeki oraz Granice od Gorlic i od Mszanki

21:00 –- mieszkańcy Bystrej po stronie kościoła, Taborówka i Bucze.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych pod grzechem ciężkim.

Wielka Sobota – Kościół trwa na adoracji przy Grobie Pańskim.  Ofiary zbierane przy okazji adoracji Krzyża i przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej.

Poświęcenie pokarmów od godz. 900 do 1130 co pół godziny.

Po poświęceniu możliwość adoracji Krzyża oraz adoracji przy Grobie Pańskim.

Od godz. 1400 adorację poprowadzą Róże Różańcowe:

1400 – czuwanie: Róża im. Św. Józefa (zelator: p. Barbara Gorący) i  Róża św. Maksymiliana Kolbe (zelator: Maria Trybus)

1500 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia, a następnie czuwanie: Róża św. Faustyny (zelator:  p. Barbara Wszołek) i  Róża  Matki Bożej Fatimskiej (zelator: p. Sabina Majsterek)

1600 – czuwanie: Róża  bł. Karoliny (zelator: p. Karolina Klimek) i Róża św. Rity (zelator: p. Agnieszka Przybyło)

1700 – czuwanie: Róża św. O Pio,  (zelator: p. Zdzisław Gorący)

1800 – adoracja w ciszy

1900 – Liturgia Wigilii Paschalnej zakończona Procesją Rezurekcyjną. Przynosimy świece. W Wielką Sobotę zachowajmy tradycyjnie post aż do Liturgii Wigilii Paschalnej. Proszę Panie z KGW i młodzież, DSM o wcześniejsze przygotowanie i niesienie feretronów, a Straż Pożarną o zaangażowanie w Triduum, przygotowanie ognia na Liturgię Wielkiej Soboty, czuwanie przy Grobie Pańskim i udział w Procesji Rezurekcyjnej. Ponadto proszę o przygotowanie i niesienie baldachimu.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msze Święte o 700, 900, 1100.

5. Bóg zapłać 2  rodzinom za ofiary na ogrzewanie.  Bóg zapłać trzem rodzinom za ofiary indywidualne na potrzeby parafii.

6. Bóg zapłać Rodzinom, które sprzątały kościół. Dziękuję za pracę i ofiarę na utrzymanie naszej świątyni. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Sprzątanie odbędzie się w Wielką Sobotę od godz.1200.

7.Zmiana Tajemnic Różańcowych w drugi dzień świąt po Mszy św. o 700.

8.Jest nowy numer Promyczka Dobra i Mały Promyczek.

9. Dyrekcja Przedszkola i Rada Rodziców przekazują serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w kiermasz i wsparli wyposażenie placu zabaw.

Szczęść Boże na katolickie przeżywanie Wielkiego Tygodnia!