Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie  26.03.2023r.

 •  

V Niedziela Wielkiego Postu

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

Przyszła Niedziela Palmowa wprowadzi nas w liturgiczne przeżywanie największych wydarzeń w historii zbawienia. W tym dniu, 2 kwietnia, przypada też 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Jego pamiętne pielgrzymki do Ojczyzny przypominały uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, natomiast podejmowane obecnie próby zdyskredytowania jego osoby i niejako posadzenia go „na ławie oskarżonych” przypominają niesprawiedliwy proces Jezusa. Widzimy jednocześnie, że w tej dojmująco smutnej sytuacji bardzo wielu ludzi – indywidulanie i wspólnotowo – z odwagą staje w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Na dzień rocznicy jego śmierci w całej Polsce planowanych jest wiele wydarzeń, które będą wyrazem domagania się o należyte poszanowanie jego osoby, a także będą okazją do przypomnienia piękna jego człowieczeństwa i ogromnego wkładu, jaki wniósł w dzieje Kościoła, naszej Ojczyzny i całego świata.

Pragnę wyrazić serdeczne podziękowanie za wszelkie działania podejmowane przez tarnowskich Diecezjan zarówno w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II, jak i na rzecz promowania ogromnego dziedzictwa, które po sobie pozostawił. Zapraszam w dniu 2 kwietnia do podjęcia szczególnej modlitwy przez orędownictwo św. Jana Pawła II za naszą Ojczyznę, by trwała i w przyszłości wytrwała w blasku Chrystusowej prawdy, która niesie wyzwolenie z zamętu, kłamstwa i zła oraz prowadzi do pokoju i prawdziwego szczęścia. Święty Janie Pawle Wielki – módl się za nami!

† Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

W niedzielę 2 kwietnia mija 18 lat od śmierci Jana Pawła II – w  związku z tą rocznicą w Tarnowie odbędzie się marsz w obronie Jego dziedzictwa.
Marsz  odbędzie się w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia o godz.
13:00, wyruszy on z Placu Sobieskiego w Tarnowie, by następnie
przejść ulicami miasta, aż do Pomnika Świętego przy tarnowskiej
Katedrze.
Wydarzenie jest oddolną inicjatywą społeczną, do organizacji marszu
włączyło się wielu lokalnych społeczników. Organizatorzy na
wydarzenie zapraszają wszystkich, niezależnie od wyznawanych
wartości, poglądów politycznych – wszystkich, którym bliskie jest
dziedzictwo Świętego Jana Pawła II. Osoby chcące wesprzeć
wydarzenie, proszone są o kontakt bezpośrednio z Stowarzyszeniem
Tarnów Pierwsze Niepodległe.

DODATKOWE INFORMACJE:
_Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Tarnów Pierwsze Niepodległe, w razie wszelkich pytań proszę o kontakt z:_
Krystian Gądek
Tel: 510 192 635
Adres mailowy: 
lub
Filip Pinas
Tel: 537 891 990
Adres mailowy: 

 • OGŁOSZENIA PARAFIALNE:
 • Dziś piąta Niedziela Wielkiego Postu
 • Msze Święte w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę – o godz. 700,
 • We środę o 1700 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, szczególnie zapraszam dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej z rodzicami.
 • W piątek Droga Krzyżowa o 1630 prowadzona przez młodzież z ZSCKR w Bystrej, oraz  o 1900, a następnie Msza św.  Na godzinę 16.30 zapraszam kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami. Uczniowie klasy ósmej otrzymają książeczki.
 • W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające po Mszy św.
 • Przyszła niedziela, to Niedziela Męki Pańskiej  (Palmowa).  Poświęcenie palm przed Mszą Świętą o 900 i 1100. Składka do puszek na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.  Gorzkie Żale o 1030.
 • Bóg zapłać Rodzinom, które sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie kościoła parafialnego. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 • Dziękuję 3 Rodzinom za indywidualne ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać wszystkim, którzy poczuwają się do odpowiedzialności i modlitwą, ofiarą oraz  życzliwością wspierają naszą parafię
 • Zapraszam Członków Rady Parafialnej na spotkanie we środę na godz. 1830.
 • Rada Rodziców naszego przedszkola w Bystrej zaprasza po Mszy św. na Kiermasz słodkości i dekoracji. Dochód przeznaczony jest na wyposażenie placu zabaw.

Szczęść Boże!