Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 •  

19.03.2023 r.  IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Przeżywamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu.
 2. Jutro w naszej Parafii przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny. Msze Święte o godz. 700  i 1700.
 3. Msze Święte, wtorek, czwartek i sobotę – o godz. 700,
 4. We środę Msza św. o godz. 1700 i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zapraszam rodziców uczniów klasy VIII, by omówić sprawy przygotowania Grobu i Pańskiego i Ciemnicy.
 5. W piątek Droga Krzyżowa o 1630 oraz o 1900, następnie Msza Święta.
 6. W sobotę Uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia. – Msza św. o 700.
 7. Bóg zapłać wszystkim za składane ofiary.
 8. Bóg zapłać Rodzinom, które sprzątały kościół przed Odpustem. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 9. Są do nabycia baranki wielkanocne. Ofiary przeznaczone są na cele charytatywne.
 10. Warto nabyć nowy numer Naszego Wędrowania.
 11. Powiatowa Komenda Policji wraz ze Strażą Pożarną i Nadleśnictwem przypominają i zwracają się z apelem o nie wypalenia traw i innych pozostałości roślinnych. Przypomina się, że wypalanie traw nie tylko jest niebezpieczne dla ludzi, niszczy florę i faunę, to również zagrożone jest wysokimi karami. Apeluje się  także o bezwzględne przestrzeganie przepisów p – poż. i zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania na terenach leśnych.
 12. Rada Rodziców Samorządowego przedszkola w Bystrej serdecznie zaprasza na Kiermasz Świąteczny w dniu 26 marca 2023r. Tego dnia po Mszach św. będą rozprowadzać ciasta i stroiki świąteczne. Dochód przeznaczony jest na działalność Rady Rodziców i Przedszkola.