Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie   19.02.2023 r.

 •  

VII Niedziela Zwykła

 1. Dziś ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Po Mszy św. trzecia część nabożeństwa 40 – godzinnego.
 2. W tym tygodniu Msze Święte w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę – o godz. 700.
 3. Środa Popielcowa – rozpoczyna czas Wielkiego Postu i Komunii Świętej wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły. (Trzy posiłki, w tym jeden do syta (od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat do końca życia). Msze św. o 700, 1500, 1700. Składka na cele charytatywne.
 4. W piątek Droga Krzyżowa o 1630 oraz o 1900, następnie Msza Święta.
 5. Gorzkie Żale w niedzielę o 1030,potem Msza Święta.
 6. Rozpoczynamy Tydzień modlitw o trzeźwość. To czas stosowny do modlitwy o wytrwanie w wolności od nałogów dla siebie i bliskich, za uzależnionych, a także do wynagradzania za uzależnienia i grzechy przez nie popełniane.
 7. W przyszłą niedzielę składka na WSD w Tarnowie. Mija już rok od wybuchu wojny na Ukrainie. Z tej racji przewodniczący Episkopatu Polski Abp. Stanisław Gądecki zwrócił się z prośbą, by w jeszcze raz wesprzeć cierpiących z powodu wojny. Prosi o modlitwę za żyjących, umierających i tych. Którzy stracili życie, a także prosi o dar materialny. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie możliwość wsparcia ofiar wojny na Ukrainie (zbiórka do puszek).
 8. Caritas diecezjalna ogłasza też  drugą edycję akcji PACZKA DLA UKRAINY, która będzie trwała od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu. Osoby zainteresowane proszę, by do przyszłej niedzieli włącznie , dostarczyły produkty do kancelarii lub zakrystii. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas proszę o spakowanie darów do specjalnych kartonów (mamy ich 5). Lista produktów jest wywieszona w gablocie oraz kartki do pobrania są na stoliczku prasowym.
 9. Dzisiejsza składka jest składką inwestycyjną. Bóg zapłać za ofiary. Uznanie i wdzięczność za hojność jaką okazaliście w minioną niedzielę. Chodzi o zbiórkę, która była niezapowiedziana, na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji.  Bóg zapłać również za ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie. Lista ofiarodawców w gablocie.
 10. Bóg zapłać Rodzinom, które sprzątały kościół.   Bóg zapłać za pracę i ofiarę   na utrzymanie kościoła parafialnego. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę. 
 11. Dziękuję 2 Rodzinom za indywidualne ofiary na potrzeby parafii.  Bóg zapłać każdej osobie  i rodzinie, które modlitwą, ofiarą oraz  życzliwością wspierają naszą parafię.

Szczęść Boże!