Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

  •  

05.02.2023 r.   V Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu:

-Msze Święte w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę – o godz. 700, a we środę i piątek – o godz. 1700.

-We środę, o 1630 różaniec i zwyczajnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

W sobotę wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. I jest to Światowy Dzień Chorego. O godz. 1000 Msza św. z udzieleniem Namaszczenia Chorych. Proszę, aby rodziny i sąsiedzi zatroszczyli się, by starszych, chorych przywieźć do  Kościoła. Po Mszy św. Seniorów i Chorych zapraszamy, tradycyjnie już, na spotkanie przy herbatce w domu parafialnym. Jeżeli ktoś jednak, mimo to, nie miałby środka transportu, to proszę zgłosić to (zadzwonić do Parafii) nie później niż do środy. Panie z Caritas przywiozą takie osoby i się nimi zaopiekują. 

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo czterdziestogodzinne.

2. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie świątyni. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.

3. Dziękuję 2 rodzinom za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii, oraz wszystkim składającym dar na ogrzewanie i ubezpieczenie. Niech Pan Bóg wynagrodzi każdej osobie i rodzinie, które modlitwą, ofiarą i życzliwością wspierają naszą parafię.

4.  Jest Nowy Promyczek Dobra, Mały promyczek dla młodszych dzieci, oraz Bardzo cenna gazeta „Trwajcie w Miłości”. Dotychczas nosiła tytuł „Miłujcie się”. Jest to najlepsze czasopismo dla każdego. Cena tylko 8 zł. Serdecznie zachęcam.

5. W minionym tygodniu z naszej parafii zostali odwołani do wieczności: śp. Janusz Swaczyna oraz Emilia Szymczyk. Pogrzeb śp. Emilii jutro. Wprowadzenie o godz. 1130. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…