Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  •  

29.01.2023 r.  IV Niedziela Zwykła

W tym tygodniu:

-We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 16.30.

Czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Na stoliku są do nabycia gromnice. Cena kompletu (gromnica + okapnik) 15 zł. Drugiego lutego jest to też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W czasie Mszy św. poświęcenie Gromnic. Msze Święte o 700, 1500 i 1700. Składka przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji.  Jest to również Pierwszy Czwartek Miesiąca, na wieczorną Mszę Świętą zapraszam młodzież klasy VIII na nabożeństwo przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. proszę rodziców uczniów klasy II i VIII o zdemontowanie szopki i choinek.

-W Pierwszy Piątek do chorych z posługą udam się od 800. O godz. 1500 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, a po nim możliwość Adoracji Pana Jezusa w ciszy do Mszy św. i czas na spowiedź św. Po Mszy św. spotkanie dla dzieci z klasy III wraz z rodzicami.

Spowiedź przed Pierwszym Piątkiem: środa od 1600 – dzieci; czwartek od 1600 młodzież; piątek od 1530 – starsi oraz codziennie w dni powszednie przed Mszą Św.

-Sobota – Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. na nabożeństwo wynagradzające .

-W przyszłą niedzielę (jest to I-sza niedziela miesiąca – adoracyjna) rozpocznie się nabożeństwo czterdziestogodzinne. Po Mszy św. o godz. 900, będzie najpierw krótka adoracja wspólna, a potem  zostanie wystawiony Pan Jezus w Najśw. Sakramencie i będzie możliwość modlitwy w ciszy,  o godz. 1030 rozpocznie się wspólna  modlitwa wynagradzająca do godz. 1100  

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie naszej świątyni.

3.  Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę  na utrzymanie świątyni  Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.

4. Bóg zapłać 6 rodzinom za indywidualne ofiary na ogrzewanie i inwestycje. Dziękuję każdemu, kto modlitwą, ofiarą i życzliwością wspiera naszą parafię. Niech Dobry Pan Bóg wynagrodzi.

5. Caritas Diecezji Tarnowskiej prosi o przekazanie 1,5% na cele charytatywne, szczegóły w gablocie.

6. Rozpoczynający się miesiąc luty jest poświęcony modlitwom za konających. Cennym będzie podjęcie tej intencji prosząc za tych, którzy teraz odchodzą z tego świata i o łaski potrzebne dla siebie i bliskich na godzinę konania, aby Bóg w Miłosierdziu swoim udzielił  nam przebaczenia grzechów.

8. W minionym tygodniu zostali odwołani do wieczności śp. Stanisław Kukuła i Antoni Broński. Pogrzeb śp. Antoniego w poniedziałek, o 11.30 wprowadzenie. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…