Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu  18.12.2022 r.

 •  

 1. Przeżywamy IV Niedziele Adwentu.
 2. Roraty codziennie z wyjątkiem środy  i piątku o godz. 700, a we środę i piątek- wieczorem o 1700 .
 3. We Czwartek  Adwentowy Dzień Chorych – z posługą sakramentalną udam się do chorych o godz.900. Proszę aby rodziny i bliscy zrobiliwszystko, by umożliwić spotkanie z kapłanem chorym i starszym, którzy już od miesięcy, a może lat, nie przystępowali do sakramentów świętych. Nieporozumieniem byłoby mówić o katolickim świętowaniu Bożego Narodzenia, bez przyjęcia Pana Jezusa w świętych sakramentach. Osoby starsze lub chore można zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.
 4. W piątek w naszej parafii spowiedź świąteczna. Kapłani z innych parafii będą w konfesjonałach od 14.30 do 16.00 i od 16.30 do 17.00. Przypominam, że możliwość spowiedzi jest codziennie w dni powszednie przed Mszą św.
 5. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. To ważny dzień –czas  ostatecznego przygotowania, czuwania przed Narodzeniem Chrystusa. Przeżyjmy w naszych rodzinach ten czas godnie, po chrześcijańsku. Rano o 7.00 roraty. Od godziny 23.00 będzie możliwość adoracji w ciszy Pana Jezusa wystawionego w  Najświętszym Sakramencie, a o północy – Pasterka czyli Msza św. Narodzenia Pańskiego.
 6. W przyszłą niedzielę  Uroczystość Bożego Narodzenia. W Uroczystość św. Szczepana Msze św. tak jak w Niedziele. Wizyta duszpasterska zwana kolędą, jak Pan Bóg pozwoli, będzie mieć w tym roku formę tradycyjną. Ksiądz z ministrantami będzie odwiedzał parafian w domach. Jest to wizyta duszpasterska, a więc celem jest spotkanie z parafianami i modlitwa w miejscu Waszego zamieszkania, błogosławieństwo oraz podzielenie się troską o to, co służy naszemu osobistemu życiu wiary i dobru naszej Parafii.
 7. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.   Bóg zapłać za pracę i ofiarę   na utrzymanie Świątyni. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na Święta. Sprzątanie w sobotę po Roratach.
 8. Bóg zapłać za ofiary, składane dzisiaj na tacę w ramach składki gospodarczej. Każdemu, kto modlitwą, życzliwością i materialnym darem składanym ze szczerego serca, dla Pana Boga, wspiera naszą Parafię, niech Dobry Pan Bóg wynagrodzi.
 9. Jest dostępny nowy numer naszej gazety parafialnej „NASZE WĘDROWANIE ZE ŚW. JÓZEFEM”. Cenne artykuły o naszych sprawach bieżących, ale również formacyjne i pogłębiające wiarę. Polecam artykuł z serii: „Masz dzieci, wychowuj je” i wiele innych. Warto kupić, poczytać, a może i podarować rodzinie w ramach świątecznych odwiedzin. Ogłoszenie Wójta Gminy.
 10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. ks. Wojciech Reciak, który pełnił posługę w naszej Parafii. Pamiętajmy o jego duszy w modlitwie. Dobry Jezu a nasz Panie
 11. Wójt Gminy Gorlice przypomina właścicielom psów, o konieczności trzymania zwierząt w ogrodzeniach zamkniętych i zakazie wypuszczania ich bez kontroli, aby nie powodowały zagrożenia przede wszystkim dla dzieci.