Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE        I Niedziela Adwentu    27.11.2022 r.

 •  

 1. Okres Adwentu, który dzisiaj rozpoczynamy jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, w których wspominamy pierwsze przyjście Pana Jezusa na ziemię, a także jest czasem przygotowania na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasu.
 2. Jutro przypada 13 rocznica święceń biskupich Ordynariusza naszej Diecezji – bp. Andrzeja Jeża. Niech również w naszych modlitwach osobistych i rodzinnych, nasz Pasterz otrzyma serdeczny dar.
 3. W tym tygodniu Roraty w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz. 700, a we środę, czwartek i piątek wieczorem o godz. 1700. Wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież Matka Najświętsza oczekuje na Roratach. Dzieci niech 5 min. przed Mszą św. czekają z lampionami pod chórem. Stamtąd z księdzem i ministrantami pójdą w procesji do ołtarza. Można przynosić swoje lampiony, ale też przy wejściu będą lampiony dla każdego, kto zechce. Dzieci otrzymają Paszporty Pielgrzyma, które będziemy codziennie uzupełniać.
 4. We środę – święto św. Andrzeja Apostoła i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 5. We czwartek I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
 6. W piątek – I piątek miesiąca, wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata oraz modlitwą i ofiarą wspieramy misje. O 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Wystawienie będzie trwać do Mszy św.. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi św.
 7. Bardzo proszę o zgłoszenie na ten I piątek wszystkich chorych, którzy dłuższy czas nie przyjmowali sakramentów św. Niech nasi kochani cierpiący, starsi, chorzy mają możliwość przeżywać Adwent umocnieni łaską sakramentalną. Wyjazd w piątek od  godz. 800.
 8. W sobotę –. Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego i Pierwsza Sobota miesiąca. Po Roratach Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. Spowiedź: we środę od 1600 – dzieci; czwartek od 1600 – młodzież; a w piątek – dorośli. Ponadto w dni powszednie codziennie jest możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św..
 10. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, a zarazem drugą Adwentu. Jest to też Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 11. Dzisiaj są rozprowadzane Chlebki Miłosierdzia i świece wigilijne (małe – ofiara 9 zł, duże – 20 zł).  Od dziś też można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny (ofiara dowolna przeznaczona na pomoc uboższym w naszej Parafii ).
 12. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.  Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszej Świątyni..  Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.
 13. Serdeczne Bóg zapłać Pani Zofii za przygotowanie pięknego wieńca adwentowego. Bóg zapłać Panu Krzysztofowi  za życzliwą pomoc i serwisowanie odśnieżarki. Bóg zapłać Panom Krzysztofowi i Łukaszowi za zabezpieczenie wodociągu na cmentarzu na zimę. Dziękuję wszystkim osobom, które wykazują życzliwą troskę o nasze wspólne, parafialne, sprawy. Dziękuję za ofiary dziś składane na tacę, przeznaczone na dzieła realizowane w Parafii. Bóg zapłać dwom rodzinom za indywidualne wpłaty.
 14. Proszę, na początku roku liturgicznego, by zgodnie z parafialną tradycją, poszczególne dekoracje w kościele wykonały poszczególne grupy: Boże Narodzenie (szopka) – rodzice dzieci kl. II Szkoły Podstawowej. Choinki na Boże Narodzenie – młodzież kl. VII wraz z rodzicami. Wielkanoc (Grób i Ciemnica) – młodzież kl. VIII wraz z rodzicami. Już dziś dziękuję Wam za podjęcie tych zadań. Niech Pan Bóg wynagrodzi.
 15. Ogłoszenie Wójta Gminy. Wójt Gminy Gorlice informuje, że w dniu 6 grudnia br. w Bystrej odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów niebezpiecznych powstających w gospodarstwach domowych (tj. chemikalia, zużyte baterie, akumulatory). Odpady należy wystawić przy trasach objazdu do godz. 7.00. Opony i odpady budowlane nie będą odbierane!