Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  •  

XXXIII Niedziela Zwykła  13.11.2022 r.

  1. Przeżywamy XXXIII Niedzielę Zwykłą. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj obchodzimy również Dzień solidarności  z Kościołem Prześladowanym. Jest to też Dzień Ubogich. Po Mszy św. wesprzyjmy ofiarami do puszki chrześcijan na Ukrainie.
  2. Msze Święte w ciągu tygodnia poniedziałek, wtorek, czwartek i sobota – 700, a we środę i piątek – wieczorem, o 1700. Przed Mszami św. modlimy się za zmarłych. Serdecznie dziękuję osobom, które podjęły się prowadzenia modlitwy różańcowej przed Mszą św. we środy i w niedziele o 11.00 oraz Koronki do Miłosierdzia Bożego w piątki. Zachęcam wszystkich do czynnego udziału.
  3.  W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny. Z tej racji będzie możliwość oddania czci relikwiom bł. Męczennicy. Zapraszam.
  5. W sobotę o 1000 spotkanie DSM. Jest to III sobota  miesiąca, dlatego – tradycyjnie -zapraszam na nabożeństwo wynagradzające. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1800, o godz. 2000 Msza św.
  6. W przyszłą niedzielę – ostatnią w ciągu roku – obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  7. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie świątyni. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.
  8. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Jeżeli Pan Bóg pozwoli, w tym tygodniu zostanie zainstalowanych kolejne 7 nowych ławek w  naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim dotychczasowym fundatorom. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za składane dziś ofiary na tacę – przeznaczone na cele parafialne i do puszek – na wsparcie Kościoła na Ukrainie. Bóg zapłać Wam wszystkim za ofiary składane przy okazji wypominek. (Druga Msza św. za dusze wypominiane będzie 27.11.2022). Dziękuję 2 Rodzinom za indywidualne ofiary na potrzeby parafii. Niech Dobry Pan Bóg wynagrodzi. Gorące Bóg zapłać składam Panu Piotrowi za bezinteresowne dostarczanie opału do budynku gospodarczego.
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Rozalia Zagórska. Pogrzeb w poniedziałek. Wprowadzenie o 1430. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu.