Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 •  

 XXXI Niedziela Zwykła    30.10.2022 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. To okazja do podziękowania za Świątynię i wiarę, ale też do rachunku sumienia z budowania żywego Kościoła w swojej duszy, rodzinie, parafii.  Różaniec o godz. 1030.
 2. Jutro ostatnie nabożeństwo różańcowe. Po Mszy św. spowiedź przed Wszystkimi Świętymi i I Piątkiem do godz.19.00
 3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych.  Oddajemy cześć wszystkim zbawionym w Niebie. Msze Święte o 700, 900 i 1100. Po Mszy św. o 1100 procesja i modlitwa różańcowa za zmarłych na cmentarzu. Tradycyjnie w Uroczystość Wszystkich Świętych przy wejściu na cmentarz kandydaci do bierzmowania zbierać będą ofiary do puszek na WSD w Tarnowie. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 4. We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny). Modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych, by mogli radować się przebywaniem z Panem Bogiem w Niebie. Msze Święte o 700 i 1700, a o 1630 różaniec połączony z wypominkami.
 5. Odpust zupełny za dusze zmarłych można zyskiwać codziennie od 1 do 8 listopada. Warunki zyskania Odpustu to stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i za zmarłych, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz nawiedzenie cmentarza.
 6. W tym tygodniu Msze Święte od środy do piątku o 1700, w sobotę o 700. Pół godziny przed Mszą św. Różaniec z wypominkami za zmarłych. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Spowiedź codziennie przed różańcem.
 7. We czwartek zapraszam młodzież kl. VII i VIII Szkoły Podstawowej.
 8. W piątek liturgiczne wspomnienie św. Karola Boromeusza. Jest to Pierwszy piątek – wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Modlitwą i ofiarą wspieramy dzieło misyjne Kościoła. O 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Wystawienie będzie trwać aż do różańca.  W tym czasie będzie możliwość spowiedzi św.
 9. Wyjazd z posługą duszpasterską do chorych od 800.
 10. W Piątek po Mszy św. zapraszam nowo wybraną Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie, połączone z zaprzysiężeniem. Bóg zapłać wszystkim Kandydatom, którzy wyrazili gotowość pracy w Radzie Parafialnej i startowali w wyborach. Bóg zapłać wszystkim, którzy zgłaszali kandydatów jak również tym, którzy głosowali.
 11. Uczniów klasy 3 z rodzicami zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie przygotowujące do I Komunii i spowiedzi św. w następny poniedziałek 7 listopada.
 12. Pierwsza Sobota – po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające  Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam wszystkich, a szczególnie Róże Różańcowe. O godz.10.30 spotkanie DSM.
 13. Dziękuję 3 Rodzinom za indywidualne ofiary. Także wszystkim darczyńcom za ofiarę na tacę, te systematycznie przekazywane na konto parafii i ofiary od indywidualnych ofiarodawców składam: Bóg zapłać. Dziękuję Panu Ryszardowi   za opiekę nad kotłem i ogrzewaniem kościoła i budynków parafialnych. Pani Marzenie   za całoroczną troskę o ukwiecenie kościoła Bóg zapłać.
 14.  Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.    Bóg zapłać za pracę i ofiarę  na utrzymanie naszej Świątyni. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.