Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  •  

 XXX Niedziela Zwykła 23.10.2022 r.

  1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna tydzień misyjny. Niech będzie okazją do objęcia naszą modlitwą misjonarzy i powierzonych im dusz ludzkich. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na misje.
  2. Zgodnie z prawem diecezjalnym dzisiaj wybieramy Parafialną Radę Duszpasterską. Bóg zapłać wszystkim podejmującym odpowiedzialność za nasze wspólne dobro.
  3. Miesiąc różańcowy dobiega końca. Czy odpowiedziałem na wezwanie Maryi: „Odmawiajcie codziennie różaniec”? W poniedziałek najpierw Msza św. o 16.30, a po niej różaniec. Od wtorku do piątku o godz. 16:30, różaniec, a następnie Msza św. W sobotę o godz. 7:00 Msza św. a po niej różaniec. W niedzielę Msze św. o 7.00. 9.00 i 11.00. Różaniec o godz. 10:30.
  4.  Spowiedź codziennie pół godz. przed Mszą Świętą. W piątek od godz.16.00. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św.
  5. W piątek święto św. Szymona i Judy Tadeusza. 
  6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich świętych. Jeśli temperatura spadnie znacznie poniżej zera to woda zostanie odłączona, gdyż jest niebezpieczeństwo uszkodzenia wodociągu. Zapewne wszyscy to rozumieją i wiedzą, że woda, jest dostępna w budynku parafialnym. Wiele grobów jest zadbane. Chcę wyrazić podziękowania szczególnie tym spośród Was, którzy zatroszczyli się i uporządkowali nie tylko same groby swoich bliskich, ale też  alejki czy zarośnięte przestrzenie. Bądźmy odpowiedzialni. Proszę by trawy suchej czy gałęzi nie składować koło kontenera. Można zabrać ze sobą i zutylizować w gospodarstwie. Bóg zapłać panom Grzegorzowi i Stanisławowi za wykoszenie traw na cmentarzu i wokół. To zasługuje na uznanie.
  7. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii. Kartki na roczne i listopadowe są dostępne przy wyjściu z kościoła.
  8. Zostały zakupione już wszystkie figury do szopki. Bóg zapłać 12 rodzinom, które je ufundowały.  Członkinie Caritas ze swoimi rodzinami ufundowały Figurę św. Antoniego, która będzie wkrótce ustawiona w naszym Kościele. Bóg zapłać wszystkim za szczodrość serca.
  9. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie kościoła. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę i Uroczystość Wszystkich Świętych.