Przejdź do treści

OGŁOSZENIA XXIX Niedziela Zwykła 16.X.2022r.

 •  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła    16.10.2022 r.

 1. Przeżywamy XXIX niedzielę zwykłą. W naszej Ojczyźnie obchodzimy dziś  XXII Dzień Papieski. Szczególną modlitwą otaczamy rodziny. Po Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, z której fundowane są stypendia dla młodzieży z uboższych rodzin.
 2. Nabożeństwo Różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 16:30, po nim Msza Święta, w sobotę Msza św. o godz. 7:00, a następnie Różaniec. W niedzielę różaniec o godz. 10:30.  Odpowiedzmy na wezwanie Maryi,  módlmy się również w rodzinach.
 3. We wtorek – święto św. Łukasza Ewangelisty. Dzień Służby Zdrowia.
 4. We Środę – z racji 19. dnia miesiąca, w łączności z różańcem, nowenna do św. Józefa, patrona naszej parafii. Po Mszy św. zbiórka ministrantów.
 5. W sobotę – uroczystość św. Jana Pawła II, patrona województwa małopolskiego. W tym dniu  spotkanie formacyjne DSM o godz. 1000.
 6. Wczoraj zakończył się etap proponowania kandydatów do wyborów na członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zgłoszonych zostało 30 parafian Dziękuję Pani Danucie i Panu Jerzemu, którzy wczoraj podjęli się odczytania zgłoszonych nazwisk. Bóg zapłać wszystkim zgłaszającym kandydatów. W przyszłą niedzielę wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Każdy pełnoletni parafianin będzie mógł jeden raz oddać głos zaznaczając dwa nazwiska na listach, które będą przygotowane. Głosy będą liczone w przyszły poniedziałek (24 października) po Mszy św. Bardzo proszę już dziś, aby z obecnej Rady Parafialnej i z Caritasu zgłosiło się po 3 osoby do liczenia głosów.
 7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Kościele Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna tydzień misyjny, składka przeznaczona będzie na misje.
 8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na prace remontowe w parafii w ramach składki gospodarczej. Dziękuję 6 Rodzinom za ofiary indywidualne na potrzeby parafii. Bóg zapłać rodzinom, które wspaniałomyślnie ufundowały figury do szopki. Jest 9 takich rodzin.
 9. Serdeczne podziękowania składam Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę  na potrzeby parafii. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.
 10. Jest nowy numer „Promyczka” dla dzieci.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Janik Pogrzeb w poniedziałek, o 1400 wprowadzenie. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.