Przejdź do treści

OGŁOSZENIA XXVIII Niedziela Zwykła 09.X.2022r.

 •  
 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 16:30, w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00, a w niedzielę o godz. 10:30.  Cieszy fakt, że wielu rodziców przychodzi z dziećmi.. Matka Boża zaprasza wszystkich –  przychodźmy.
 3. We środę po Mszy św. zbiórka ministrantów
 4. We Czwartek– wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego- w tym dniu  zapraszam wszystkich, a szczególnie Róże Różańcowe, na godz. 1700 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw Msza Święta, a następnie procesja z Modlitwą Różańcową.
 5. W Piątek Dzień Edukacji Narodowej. Otoczmy serdeczną wdzięcznością i modlitwą wszystkich nauczycieli i wychowawców.
 6. W sobotę  – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Jest to też III sobota  miesiąca, dlatego – tradycyjnie -zapraszam na nabożeństwo wynagradzające. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1800, o godz. 2000 Msza św.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski. W naszej diecezji od wielu lat obchody Dnia Papieskiego połączone są z Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny. Na nabożeństwie różańcowym będziemy się modlić w  intencji życia, małżeństw i rodzin. W tym dniu po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 8. Zbliża się czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii i kancelarii. W przypadku wypominek rocznych zaznaczyć przed którą Mszą św. mają być czytane.
 9. Pamiętajmy o uporządkowaniu cmentarza przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Proszę o wykoszenie całości. Wdzięczność chcę wyrazić Panu Wójtowi i Panu Sołtysowi Wsi Bystra za troskę o wywóz odpadów z cmentarza, Niech Dobry Pan Bóg wynagrodzi.
 10. Bóg zapłać rodzinom –fundatorom figur do szopki Bożonarodzeniowej. Jest jeszcze kilka figur „wolnych”.
 11. Bóg zapłać za pracę na rzecz parafii Panu Józefowi Rolce.
 12. Również serdeczne podziękowanie składam Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za zorganizowanie i przygotowanie poczęstunku dla naszych kochanych Seniorów i Osób Chorych.
 13. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.  Bóg zapłać za pracę i ofiarę  na utrzymanie świątyni na potrzeby parafii.  Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.
 14. Składka w przyszłą niedzielę będzie składką gospodarczą. Serdeczne Bóg zapłać każdemu, kto modlitwą, życzliwością i materialnym darem składanym ze szczerego serca, dla Pana Boga, wspiera dzieło naszej Parafii, również  dziś na tacę (cele parafialne) a także za ofiary na misje w I Piątek, Dziękuję 3 Rodzinom za indywidualne ofiary. Niech Dobry Pan Bóg wynagrodzi.
 15. Polecam nowy numer naszej gazety parafialnej. „Nasze Wędrowanie”. Znajdziemy wiele ważnych i ciekawych artykułów oraz naszych zdjęć.
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Mieczysław Adamkiewicz. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!