Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  •  

XXVII Niedziela Zwykła  02.10.2022 r.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku ze śmiercią biskupa Jana Styrny

Drodzy Diecezjanie!

W dniu 28 września br. zmarł w wieku 81 lat biskup elbląski senior Jan Styrna. Śp. biskup Styrna pochodził z diecezji tarnowskiej, urodził się w Przyborowie, był kapłanem diecezji tarnowskiej a w latach 1991-2003 biskupem pomocniczym naszej diecezji.

Uroczystości pogrzebowe śp. biskupa Jana Styrny rozpoczną się w katedrze w Elblągu w niedzielę 2 października Mszą świętą żałobną o godz. 16.00, zaś w  poniedziałek 3 października o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza święta pogrzebowa. Natomiast w naszej tarnowskiej katedrze, w dzień pogrzebu, w poniedziałek o godz. 18.00, będzie także celebrowana Msza święta za śp. biskupa Jana Styrnę.

Proszę tarnowskich diecezjan o modlitwę za naszego rodaka, zmarłego biskupa Jana, który przez szereg lat oddanie służył naszej diecezjalnej wspólnocie.

† Andrzej Jeż, BISKUP TARNOWSKI

KOMUNIKAT BISKUPA TARNOWSKIEGO

RÓŻANIEC DLA MAŁŻEŃSTWA I RODZINY 2022

Drodzy Diecezjanie,

16 października br. będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski, który zawsze jest szczególnym wezwaniem do odczytywania na nowo postaci i nauczania św. Jana Pawła II. Pragniemy w tym dniu skoncentrować się na prawdzie o małżeństwie i rodzinie i w tej intencji się modlić. W Liście do rodzin, papież Polak przypominał jak ważna jest „modlitwa rodziny, modlitwa za rodziny, modlitwa z rodzinami” (Jan Paweł II, List do rodzin, 4).

Serdecznie zapraszam więc Was do wzięcia udziału w Diecezjalnym Różańcu dla Małżeństwa i Rodziny, który w tym roku zgromadzi nas w Krynicy-Zdroju. Rozpoczniemy od Eucharystii sprawowanej o godz. 11.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. przejdziemy ulicami miasta w Marszu dla Życia i Rodziny odmawiając modlitwę różańcową i ofiarowując ją w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej diecezji. Modlitwę zakończymy na Krynickim Deptaku.  

Niech w tegorocznym Dniu Papieskim, poprzez naszą modlitwę, szczególnie zabłyśnie „blask prawdy” (Veritatis Splendor) o małżeństwie i rodzinie. Zachęcam do wspólnej modlitwy w Krynicy-Zdroju lub w parafiach corocznie organizujących Marsz dla Życia i Rodziny.

† Andrzej Jeż, BISKUP TARNOWSKI

OGŁOSZENIA

  1. Przeżywamy pierwszą niedzielę października, adoracyjna. Składka przeznaczona jest na cele Diecezji.
  2. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 16:30, w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00, a w niedzielę o godz. 10:30.

W tym tygodniu:

-w poniedziałek na różaniec i Mszę św. zapraszam dzieci z klasy trzeciej wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia I-szej Komunii św. Dzieci otrzymają różańce.

-we wtorek wspominamy św. Franciszka z Asyżu, a we środę – św. siostrę Faustynę Kowalską.

W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca.  We czwartek zapraszam szczególnie uczniów klas 7 i 8 z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Spowiedź przed Pierwszym Piątkiem:   we środę od 1530 – dzieci; czwartek od 1530 – młodzież;  w piątek – dorośli. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Wystawienie będzie trwać aż do różańca.  W tym czasie będzie możliwość spowiedzi św. Na Mszy św. wieczornej przyjęcie chłopców przygotowujących się do grona ministrantów. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800. Modlimy się również za misje i składka przeznaczona na ten cel.

3. W przyszłą sobotę (8 października) na godzinę 12:00 zapraszam na Mszę świętą połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych zapraszam osoby w podeszłym wieku, chorych i ich rodziny. Przed Mszą św. możliwość spowiedzi św. a po Mszy świętej Caritas Parafialna zaprasza seniorów i osoby chore na spotkanie przy herbatce i ciastku w budynku plebanii.

4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszam wszystkich członków róż różańcowych, a szczególnie tych mężczyzn, którzy zapisali się do nowo powstającej Róży świętego Ojca Pio.

5. Dziękuję 3 Rodzinom za ofiary na rzecz parafii. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.  Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie świątyni. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.

6. Jest numer specjalny  (Extra) Gościa Niedzielnego cena 12 zł. oraz kalendarz misyjny.